Meble przyjazne dzieciom

2
Meble przyjazne dzieciom

meble dziecięceMarka Pinio to producent ekologicznych i bardzo nowoczesnych mebli dla dzieci. Rozwiązania, które ta polska marka stosuje w swoich kolekcjach, zasługują na uznanie. Poszczególne projekty powstają przy udziale uznanych projektantów, rodziców i pediatrów, z myślą o jak największym komforcie głównych zainteresowanych - dzieci.

Nie wszyscy rodzice mają możliwość swobodnego zaaranżowania dziecięcej przestrzeni, dlatego bardzo przydatne stają się oryginalne rozwiązania. Warto stawiać na meble inteligentne. Co to oznacza w praktyce?

szafka dziecięcaPodstawa, którą powinniśmy zakupić do dziecięcego pokoju to łóżko, szafa lub regał i komoda. W późniejszym wieku oczywiście biurko. Komody Pinio oprócz funkcji przechowywania dziecięcych akcesoriów pełnią także rolę przewijaka, który łatwo później zdemontować. Mobilny przybornik Mini jest również meblem wielofunkcyjnym. Może pełnić funkcję regału do przechowywania zabawek lub funkcjonować w każdej przestrzeni domu jako kreatywny kącik zabaw. Po drugiej stronie kryje bowiem tablicę do rysowania. Standardowo wyposażony jest w dwie skrzynki, z możliwością dokupienia dodatkowych. Możliwości łączenia tego mebla jest wiele - może funkcjonować samodzielnie, jak i w otoczeniu innych mebli z kolekcji Mini - łóżka, komody, skrzyni na zabawki, czy pojemnego regału na książki.

Kolejna przyjazna dzieciom propozycja to łóżeczko Moon. Łączy w sobie niepowtarzalny wygląd i pełne bezpieczeństwo przebywającego w nim dziecka. Wycięte w bocznej ściance otwory pozwalają mu obserwować i komunikować się z otoczeniem. W każdej chwili można zdemontować jeden bok, żeby pomóc starszemu maluchowi w eksploracji świata. Łóżka dla większych dzieci również mają zdejmowane osłony boczne, dzięki czemu łatwo przekształcają się w typowe łóżka dla nastolatków.

łóżeczko dla dzieckaDzięki specjalnym rozwiązaniom montażu zadrukowanego obszaru w kolejnej kolekcji Pinio - Parole, możemy tworzyć w obrębie jednego mebla kilka opcji dekoracyjnych. W Parole istnieje możliwość odwrócenia nadrukowanej powierzchni w przyszłości (np. gdy dziecko już dorośnie) i bezproblemowy powrót do pierwotnej wersji mebla w kolorze białym. Jeśli lubicie piękne detale - Pinio do każdej kolekcji może dołączyć dekor na mebel z imieniem dziecka. Meble przyjazne dziecku to przede wszystkim zdrowe i ekologiczne materiały użyte do produkcji. W większości kolekcji Pinio zastosowano drewno sosnowe, ale dostępne są też kolekcje z płyty mdf. Marka znana jest z tworzenia kolekcji ponadczasowych, które dzięki wielości brył i funkcjonalności rozwiązań, mogą służyć dziecku przez wiele lat - od "kołyski" aż do wieku dorosłego. Tworząc wnętrze przyjazne dziecku, poza meblami, warto zastosować w domu zabezpieczenia chroniące małych wędrowców przed poważniejszymi wypadkami.

 

Oceń artykuł
3,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Pinio

Polecamy Ci również

Zobacz także