Meble z betonu

Meble z betonu

Wraz z duchem czasu, stare i dobrze znane materiały aranżacyjne nie odchodzą w zapomnienie. Stają się bardziej funkcjonalne i zaskakują ponownym wykorzystaniem. Tak też sytuacja ma się z betonem, który bez pardonu wkrada się we wnętrza w postaci mebli, dodatków, które bez wahania można nazwać wręcz dziełami sztuki. Udowadniają to produkty marki Morgan & Möller, a zwłaszcza nowa linia mebli Timeless.

nowoczesny fotel

Morgan&Möller to młoda polska marka płyt oraz dizajnerskich mebli i akcesoriów wykonanych z betonu architektonicznego, materiału o ogromnych możliwościach projektowych, coraz chętniej wykorzystywanego w Polsce. Meble marki Morgan & Möller stanowią nie lada gratkę zarówno dla tych, dla których funkcjonalność i wytrzymałość mebli jest najważniejsza, jak i dla tych, którzy cenią sobie modny minimalizm i możliwość kreatywnego, niesztampowego podejścia do aranżacji salonu, sypialni czy biura. Stary budulec w nowym wydaniu – beton architektoniczny - który jeszcze nigdy nie był tak ciekawy i praktyczny.

A zaczęło się od fotela

Jest najbardziej towarzyskim ze wszystkich mebli w domu. Jego kształtna sylwetka i funkcjonalne zastosowanie znajdą uzasadnienie użycia w każdym pokoju - salonie, sypialni, gabinecie, ale także w przestrzeniach bardziej publicznych, takich jak: biuro czy poczekalnia. Mowa o fotelu, spadkobiercy królewskiego dostojeństwa.

fotel z betonu

Wśród projektantów i designerów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, jako plastyczny przedmiot codziennego użytku, który może stawać się także dziełem sztuki. W taki też sposób projektanci nowej linii Timeless marki Morgan & Möller z betonu architektonicznego potraktowali zarówno sam fotel, a także całą linię: sofę, stolik i szezlong oraz drobne dodatki aranżacyjne. Cała linia została starannie zaprojektowana łącząc elementy z betonu architektonicznego z ciepłym jesionowym drewnem i naturalnymi tkaninami – m.in. wełną, skórą, bawełną. Projekty nawiązują do najlepszej tradycji skandynawskiej architektury wnętrz i polskiego modernizmu z lat 60-tych. Podstawę konstrukcji przedmiotów stanowi beton architektoniczny uzupełniony drewnianymi nóżkami i poduchami obitymi tkaniną. Meble charakteryzuje wyszukany dizajn i funkcjonalność - elementy składowe zaprojektowane z myślą łatwego montażu  i demontażu.

meble z betonu

parapet i doniczka z betonuDobry, bo z betonu

Kolekcje całej marki Morgan & Möller prezentują beton architektoniczny jako budulec wytrzymały, plastyczny, a także funkcjonalny i niewymagający specjalnej konserwacji. Te cechy zdecydowanie górują nad typowymi, drewnianymi meblami.
Meble i akcesoria dekoracyjne marki Morgan & Möller
to niezwykle oryginalne produkty - komentuje Joanna Ciecierska, stylistka marki Morgan & Möller  – odmieniające a nawet redefiniujące wnętrze. To produkty idealne dla miłośników odważnych, niecodziennych rozwiązań architektonicznych, wykonywane na zamówienie, według indywidualnych projektów klientów.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Morgan & Möller

Polecamy Ci również

Zobacz także