Meble z funkcją rozkładania

Wygodny fotel
Odrobinę luksusu przy niewielkim zużyciu powierzchni możemy zafundować sobie poprzez zakup wielofunkcyjnego rozkładanego fotela.

Przy urządzaniu wymarzonego mieszkania niełatwo zapanować nad wydatkami i chęcią posiadania każdego upatrzonego drobiazgu. Jednym z niewielu ograniczeń jest miejsce, a raczej jego brak.

Wydaje się, że dotyczy to głównie właścicieli małych powierzchni, których niewielki metraż zmusza do rozsądnych zakupów. Nic bardziej mylnego - nawet jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, istnieje nieograniczona ilość przedmiotów, które naszym zdaniem powinny znaleźć się na wyposażeniu idealnego lokum. Jest na to prosty i niedrogi sposób - meble z funkcją rozkładania.

Fotel zamiast leżanki

Cudownie byłoby, gdyby każdy z domowników mógł pozwolić sobie na własną sofę, leżankę bądź szezlong i wypoczywać w królewskich warunkach nie przejmując się niczym. Niestety, taki układ w przyrodzie zdarza się bardzo rzadko, ponieważ w pierwszej kolejności myślimy o nabyciu niezbędnego wyposażenia. Odrobinę luksusu przy niewielkim zużyciu powierzchni możemy zafundować sobie poprzez zakup wielofunkcyjnego rozkładanego fotela. Na co dzień to idealna miejscówka do oglądania telewizji lub popołudniowej lektury. Kiedy natomiast dopadnie nas zmęczenie, wystarczy jeden ruch by przetransformować mebel w komfortową leżankę i uciąć sobie ożywczą drzemkę.

Polecamy: Kuchnia tradycyjna - ciepłe i klimatyczne aranżacje

Stolik zamiast stołu

Jednym z priorytetów przy urządzaniu kącika jadalnego jest możliwość wspólnego spożywania posiłków i biesiadowania w gronie bliskich. W przypadku gdy liczba mieszkańców jest niewielka, nie ma potrzeby inwestowania w zestaw z 12 krzesłami. Co jednak zrobimy, gdy tłumnie odwiedzą nas znajomi lub rodzina? W takich sytuacjach warto mieć asa w rękawie w postaci dodatkowego, zgrabnie ukrytego blatu. Nie wywołując zbędnego zamieszania ekspresowo zwiększy liczbę miejsc przy stole, ratując z opresji niejednego gospodarza. Rozkładane stoły w różnych formach to dobre rozwiązania do małych mieszkań.

Zamiast łóżka - kanapa

By w mieszkaniu dało się odczuć nastrój gościnności, warto dysponować powierzchniami do spania dla odwiedzających nas osób. Pomyłką jest zakup dodatkowych łóżek - przez większość czasu będą stały nieużywane. Co więcej, nie nadają się do wygodnego siedzenia. Bardziej trafioną inwestycją są materace, jednak na ich składowanie potrzeba miejsca, które z powodzeniem posłużyłoby lepszym celom. Do domowego salonu warto wstawić dwuosobową sofę. Dzięki podłokietnikom i miękkim oparciom, siedzisko jest idealne do przesiadywania za dnia. Wieczorem zaś zmienia swoją formę, oferując komfortowe miejsce spania. Ważnym elementem mebla jest skrzynia, w której po dobrze przespanej nocy można ukryć pościel i tym samym sprawić, że pomieszczenie znów wygląda jak reprezentatywny salon, nie chaotyczne legowisko.

Polecamy: Trendy w tkaninach - zobacz 3 propozycje obic mebli wypoczynkowych

Uzyskanie efektu przestronności jest możliwe nawet przy niewielkim metrażu. Wystarczy, że sięgniemy po odpowiednie sprzęty o podwójnym działaniu.

Oceń artykuł
4,44 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Kelman

Polecamy Ci również

Zobacz także