Metamorfoza domu. Jak zaaranżować wnętrze ciepło i z klimatem?

0
Metamorfoza domu. Jak zaaranżować wnętrze ciepło i z klimatem?

Prezentowany dom we Włocławku przeszedł generalną metamorfozę. W efekcie powstało nowoczesne, przytulne wnętrze z klasycznymi akcentami w ciepłych, naturalnych kolorach.

Ten piękny dom to efekt ścisłej współpracy właścicieli domu i projektantki, która podjęła się tej przemiany. Mieszkańcy chcieli nowoczesnego wnętrza i przy okazji bardzo przytulnego oraz funkcjonalnego. Dom jest o powierzchni 200m² jednak brakowało w nim praktycznych rozwiązań oraz miejsc do przechowywania ubrań, dokumentów i innych bibelotów. To co przyświecało projektantce przy remoncie domu to było wykorzystanie i zaprojektowanie ergonomicznych schowków, szafek, które miały ukryć zbędne rzeczy.

Przearanżowanie domu ze względu na jego gabaryty, wysokie pomieszczenia i dużą przestrzeń dawały duże możliwości, ale także było wielkim wyzwaniem. Wszystko zakończyło się sukcesem i tak salon, który był bez klimatu po zakończeniu pracy remontowych stał się spójny z resztą domu, a jego wielkość i wysokość stały się niekwestionowanymi atutami.

Zobacz: Pomysły na ukrycie kabli w mieszkaniu

Nieco komplikacji przysporzyła nieregularna bryła budynku. „Dom w swojej strukturze ma sporo poziomów, skosów - elementów konstrukcyjnych, które powodowały wrażenie chaosu formy. Trudność polegała na tym, aby tę formę uspokoić i ujednolicić, ponieważ cała przestrzeń parteru i część piętra jest otwarta i połączona ze sobą” - przyznaje Barbara Godawska - projektantka.

We wnętrzu domu dominuje naturalna paleta barw (szarości, biele, subtelne beże oraz brązy). Znalazło się jednak miejsce dla odważniejszych akcentów takich jak głęboka zieleń, którą pokryto krótsza ze ścian w salonie. Efektem czego było zneutralizowanie długiego pokoju.

To Cię zainteresuje: Kawalerka z pomysłem - remont mieszkania z lat 60 w Warszawie

Wnętrze domu - jego nowe oblicze

Dekoracyjna tapeta przykuwa oko każdego gościa.

Ihome
Nowoczesna aranżacja łazienki

Połączenie szarości i z drewnianymi meblami łazienkowymi.

Ihome
Stylowe oświetlenie łazienkowe

Pomysł na nowoczesną aranżację łazienki.

Ihome
Siłownia w domu

Orygonalna fototapeta na ścianie w siłowni.

Ihome
Dekoracyjne ciepłe oświetlenie w domu

Przytulna aranżacja domu

Ihome
Zagospodarowanie dużej przestrzeni w domu

Marzeniem właścicieli było stworzenie nowoczesnego i przytulnego wnętrza, które byłoby jednocześnie bardzo funkcjonalne.

Ihome
Wnętrze domu - jadalnia

Salon przed remontem pozbawiony był klimatu i spójnej koncepcji wizualnej. P

Ihome

W sypialni i holu punktem, który przykuwa uwagę jest ściana pokryta elegancką tapetą o ciekawym wzorze. Całości dopełniły piękne, miękkie dywany i wykładziny oraz dopasowane kolorystycznie zasłony w oknach.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: iHome

Polecamy Ci również

Zobacz także