Mieszkanie dla studenta - jak je urządzić? [ZDJĘCIA]

Mieszkanie dla studenta - jak je urządzić? [ZDJĘCIA]

Początek roku akademickiego, to gorący okres przygotowań nie tylko dla studentów, ale i dla właścicieli mieszkań pod wynajem. Jak urządzić lokum, aby było ono funkcjonalne, wygodne, nie drogie i co ważne, aby cieszyło się zainteresowaniem młodych ludzi?

Meble KAM - Przygotuj mieszkanie na wynajemPrzygotowanie mieszkania dla studentów, bądź po prostu pod wynajem, to nie lada wyzwanie. Wystrój powinien być modny ale i uniwersalny, dlatego najlepiej nie brać pod uwagę wyłącznie własnego gustu. Nowy lokator musi mieć warunki do nauki, pracy czy gotowania, a co najważniejsze, musi czuć się bezpiecznie i swobodnie. Poza tym, studenckie mieszkania cechują się częstszą rotacją lokatorów, dlatego każdy ich element musi być wyjątkowo trwały i funkcjonalny.

Lepiej zapobiegać...

Pierwszą rzeczą, o którą powinniśmy zadbać, jest poprawa stanu technicznego głównie starszych mieszkań. Jeśli tylko zauważymy małe niedociągnięcia w funkcjonowaniu poszczególnych elementów wyposażenia, natychmiast powinniśmy je naprawić. Cieknący kran, odchodząca ze ściany farba, czy skrzypiące i zacinające się drzwiczki szafek w meblach - to najczęstsze zaniedbania właścicieli wynajmowanych mieszkań. Jeśli usterki nie zostaną usunięte od razu, mogą skutkować w przyszłości większymi wydatkami finansowymi, jeśli meble się zniszczą czy podłoga zostanie zalana. - Jednym z ważniejszych elementów mebli kuchennych, decydującym o ich trwałości, są systemy zamykające - doradza Andrzej Wołosz z firmy KAM, producenta mebli kuchennych. - Wybierając szafki czy szuflady, warto zwrócić uwagę na okucia czy jakość wykonania zawiasów. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest system cichego zamykania, który eliminuje ryzyko uszkodzenia frontów podczas zamykania i gwarantuje długoletnie bezawaryjne działanie.

Kuchnia, miejsce spotkań

Kuchnia jest miejscem częstego przebywania, szczególnie w mieszkaniach studenckich, Odbywają się tam liczne spotkania towarzyskie czy wspólne gotowanie. Musi zatem być przygotowana do bezpiecznego i trwałego użytkowania. Poza funkcjonalnym ułożeniem stałych elementów - odpowiednio wysokich szuflad, szafek we właściwym miejscu, czy zlewozmywaka w pobliżu kuchenki, należy zadbać o dobrą jakość blatu i mebli kuchennych. - Praktycznym i jednocześnie modnym rozwiązaniem do kuchni studenckiej są połyskujące fronty meblowe wykonane z płyty laminowanej. Umożliwiają łatwe czyszczenie i nie wymagają tak skrupulatnej konserwacji i impregnacji jak np. drewniane powierzchnie - dodaje Andrzej Wołosz. Równie ważny jest poprawny montaż blatu, który musi służyć wielu lokatorom przez długie lata i w każdych warunkach. Szczególnie istotne są łączenia przy zlewie i ścianie, niedokładne wykończenie może skutkować pęcznieniem oraz pękaniem.

Bezpieczeństwo

Pamiętajmy, że wynajmując mieszkanie, czy to studentom, młodej parze czy rodzinie, jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo użytkowania, również pod względem technicznym. Dlatego należy zadbać o najmniejsze szczegóły, które mogą być źródłem niebezpieczeństwa. Dobrze zabezpieczone gniazdka, szczelna instalacja czy mocno i poprawnie przymocowany żyrandol, to podstawowe rzeczy o których warto pamiętać.

Kiedy mieszkanie jest już przygotowane na przyjęcie najemców, pozostaje jego prezentacja, a jak wiadomo - liczy się pierwsze wrażenie.

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także