Mieszkanie urządzone w filmowym stylu

3
Aranżacja łazienki
Mieszkanie zostało zaaranżowane zgodnie z upodobaniami jego mieszkanki.

Dobrze urządzone mieszkanie to takie, które odzwierciedla charakter i styl życia właścicieli. Można zaaranżować wnętrze tak, aby już na pierwszy rzut oka określało zainteresowania domowników. Taką właśnie koncepcję zrealizowały architektki z pracowni Forma Alternatywna w mieszkaniu młodej studentki z Warszawy - pasjonatki „starego Hollywood” i kultury wschodu.

Trendy w wykańczaniu mieszkania zmieniają się niemal z każdym sezonem. Dlatego zamiast na nowinki warto postawić na ponadczasowe rozwiązania, które będą aktualne nawet za kilka lat. Jednym z nich jest zastosowanie motywu przewodniego w wystroju wnętrz, najlepiej takiego, który jest zgodny z zainteresowaniami właścicieli. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić – stąd najlepiej postawić na drobne dekoracje w ciekawych aranżacjach.

To Cię zainteresuje: Elegancko, czyli... mniej dodatków

- Czerpiąc inspirację z zainteresowań klientki, która uwielbia kino, zdecydowałyśmy się na umieszczenie na ścianach sypialni plakatów rodem z dawnych premier filmowych - mówi Dorota Maksymowicz, architektka z pracowni Forma Alternatywna.

Architektki poszły także o krok dalej, w łazience została ułożona ręcznie mozaika ze szklanych kosteczek o wymiarach 1,5x1,5 cm przedstawiająca ikonę kina - Audrey Hepburn. - Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo efektowne, ale także nadaje indywidualnego charakteru wnętrzu - dodaje Magdalena Grosiak, współautorka projektu.

Warto podkreślić, że elementy nawiązujące do zainteresowań właścicielki zostały umieszczone w łazience oraz sypialni, a więc w miejscach, gdzie specyfika pomieszczeń pozwala na subtelną ekspozycję. Nie dominują, a ich celem jest podkreślenie całości stylu mieszkania oraz charakteru właścicielki.W przedpokoju po jednej stronie na całej długości ściany znajduje się szafa z lustrzanymi drzwiami. Zaś na przeciwległej ścianie umieszczono oryginalne pocztówki przywiezione z wypraw do Chin, Japonii i Korei - to nawiązanie do kolejnej wielkiej pasji lokatorki - podróży po Azji. Ogólna koncepcja zakładała zaaranżowanie mieszkania w naturalnym, a jednocześnie eleganckim stylu. Dlatego też architektki  postawiły na wysokiej jakości materiały podstawowe. - Podłogi, wykończenie kuchni, łazienki oraz drzwi to elementy, które tworzą solidną bazę i stanowią tło dla dekoracji: pamiątek i ostrych kolorów farb, które wybrała klientka - zaznacza Dorota Maksymowicz. Dodatkowo, w holu i w łazience na obrzeżach polerowanego na wysoki połysk gresu, został wykorzystany naturalny, układany ręcznie, matowy marmur w kształcie małych kamyczków - dodaje architektka. Białe drzwi, listwy przypodłogowe i sztukateryjne podkreślają założoną koncepcję, a oświetlenie typu LED nadaje całości klimatycznego charakteru.

Kuchnia w aneksie została urządzona w jasnych, spokojnych barwach. Fronty szafek w kolorze kości słoniowej wykonane z płyty mdf zostały polakierowane na wysoki połysk. Natomiast granitowy blat w kolorze brązu przełamał całość. Część dzienna została urządzona w podobnej kolorystyce. Kontrast stanowi wysokiej jakości, olejowana podłoga wykonana z dębu wędzonego. Ciekawie zaaranżowany został też kącik wydzielony na jadalnię. Stół, zamiast tradycyjnie z drewna, został wykonany w przezroczystego tworzywa, dzięki czemu wszystko, co się na nim znajduje, zdaje się „unosić” w powietrzu. Całość uzupełniają białe krzesła z materiałowymi obiciami i utrzymana w podobnym klimacie, wisząca nad stołem lampa z czarnym kloszem.

Wspominana wcześniej łazienka to wciąż ta sama, konsekwentna kolorystyka. Beżowy kamień z ciemną drewnianą szafką pod umywalką tworzą spokojne wnętrze. Duże lustro i wiszące, kryształowe żyrandole, a przede wszystkim mozaika ze słynną aktorką, nadają łazience wysublimowanego charakteru glamour.

Także w sypialni nie zabrakło filmowych akcentów. Na ścianach zawisły fotografie gwiazd oraz plakaty. Elegancji wnętrzu nadają kryształowe żyrandole po obu stronach łóżka. Pamiętano także o funkcjonalności - na całej ścianie za łóżkiem umieszczono regały z półkami na książki i drobiazgi, natomiast miejsce pod oknem zagospodarowano na kącik do pracy. Biel mebli i ścian została przełamana poprzez pomalowanie jednej z nich na różowo. W sypialni zrezygnowano z drugiej szafy - nie była potrzebna.

Dzięki zmianom wprowadzonym przez architektki w rozkładzie mieszkania udało się wygospodarować miejsce na pojemną garderobę, a całe mieszkanie zyskało zupełnie nowy wyraz.
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Forma Alternatywna

Polecamy Ci również

Zobacz także