Mocny kolor lata, czyli zielony w odcieniu miętowym [GALERIA]

Mocny kolor lata, czyli zielony w odcieniu miętowym [GALERIA]

Kolorowa moda dotyczy nie tylko wybiegów, na których projektanci odzieży pokazują wiodące kolekcje odzieży, ale również wnętrz. Najczęściej najmodniejszy kolor spotykamy w tym samym czasie i na rewiach mody w Paryżu i w katalogach z aranżacjami wnętrz.

W tym roku panie noszą z upodobaniem na przykład kolory energetyczne, nasycone pastele. Wśród nich króluje najmodniejszy odcień zieleni, mięta - w różnych nasyceniach, od rozbielonej do bardzo intensywnej barwy. Czy to dobry wybór? Kolory najłatwiej podzielić na ciepłe (takie, jak np. czerwienie, żółcienie lub oranże) oraz zimne (m.in.: odcienie niebieskiego, zielenie, szarości). Pierwsze z nich pobudzają kreatywności i poprawiają humor. Drugie zaś sprzyjają relaksowi oraz wyciszeniu.

Czytaj także: Zieleń w mieszkaniu - kolor zainspirowany naturą [GALERIA]

Każdy z nich ma jednak również unikatowe działanie - np. stosowana z umiarem czerwień podnosi ciśnienie krwi i pobudza do działania, żółty - dodaje energii, a więc sprawdza się w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy lub nauki, pomarańczowy - poprawa nastrój, dlatego polecany jest wszędzie tam, gdzie spotkają się ludzie, jasnoniebieski - daje wrażenie świeżości i relaksu, a brązowy wprowadza do wnętrza uczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Czytaj także: Zieleń - hit w aranżacji! [GALERIA]

Podobnie działają zielenie, szczególnie te zaliczane do barw chłodnych, jak miętowa, które słyną z uspokajającego i wyciszającego charakteru (są więc w sam raz do salonu, w którym wypoczniemy po dniu pełnym pracy). Natomiast warto je połączyć z neutralnymi szaroścami i bielą. To kolory zapewniające klarowność umysłu, przywracające wewnętrzny balans.

Oceń artykuł
3,56 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Irena Grek (Dziennik Bałtycki)

Polecamy Ci również

Zobacz także