Modne kolory 2012 - brąz to praktyczny i uniwersalny kolor...

0
Modne kolory 2012 - brąz to praktyczny i uniwersalny kolor...

Polna droga na wsi, pień drzewa, ściółka w lesie, kakao, czekolada... Wszystkie wymienione elementy mają ze sobą coś wspólnego - kolor. Brąz stał się w ostatnich latach bardzo modnym kolorem we wnętrzach i to nie tylko w postaci podłogi!

Brąz to kolor coraz chętniej i częściej wykorzystywany w aranżacji wnętrz!Jako projektanci, zawsze zadajemy pytania naszym inwestorom odnośnie ulubionej kolorystyki w aranżacji i coraz częściej słyszymy - "żeby było ciepło, jakieś brązy, beże czy kremy".

Nic w tym dziwnego, ponieważ brąz jako kolor ziemi, jest bardzo uniwersalny i praktyczny. Jak możemy przeczytać w Internecie: "Z kolorem brązowym utożsamia się osoba ciepła i rodzinna, uporządkowana, stabilna, dążąca do perfekcjonizmu, na którą można zawsze liczyć, uczciwa i szczera ale też konserwatywna w swoich poglądach. Brąz ma w sobie duży ładunek powagi, może dodawać otuchy i wspierać."

Czytaj także: Czekoladowe wnętrza z okazji Miedzynarodowego Dnia Czekolady [GALERIA]

Kolor ten, jak każdy inny, ma swoją gamę odcieni: czekolada, kawa z mlekiem, kakao i wiele, wiele innych... Każdy z nich jest bezpieczny i bardzo łatwo można go łączyć z każdym innym kolorem! Nawet ciemny odcień sprawia, że pomieszczenia stają się cieplejsze i bardziej przytulne. Często sugerujemy inwestorom, aby tym kolorem zaakcentować sufit podwieszany czy namalować pas na ścianie, ponieważ jest to idealne tło dla np. obrazów.

Brązowe ściany są eleganckie i pomagają stworzyć buduarowy wystrój wnętrza. Zaletą jest także to, że ta barwa nadaje się do każdego pomieszczenia niezależnie od przeznaczenia i stylu.

W aranżacjach wnętrz z użyciem tego koloru nie musimy używać tylko farb, przecież ściany możemy "ubrać" także w np. panele drewniane czy drewniane elementy, gdyż ten materiał jest także brązowy!

Czytaj także: Trendy aranżacyjne jesień 2012 - wnętrza w kolorach ziemi na topie! [ZDJĘCIA]

Aby rozjaśnić pomieszczenia i nadać im oryginalności, możemy brązową farbę na wybranych ścianach połączyć z np. fototapetą w kolorze sepii czy szkłem mlecznym z wypiskowanym wzorem i podświetlić to światłem LED. Oryginalnym rozwiązaniem jest także wstawka z winylowej tapety czy skóra pikowana w kolorze kremu na ścianie za łóżkiem.

Czasami dobrze jest dołożyć inny kolor bądź kilka kolorów, aby przełamać monotonię, rozjaśnić i ożywić wystrój brązowego wnętrza.

Zapraszamy na stronę iprojektowaniewnetrz.pl!

Oceń artykuł
3,67 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: iprojektowaniewnetrz.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także