Modne kolory zima 2011/2012

Modne kolory zima 2011/2012

Zalety brązu trudno przecenić. To kolor, który daje poczucie bezpieczeństwa. Nie bez przyczyny jest najbardziej popularnym kolorem podłóg - stąpając po nich czujemy się pewnie i stabilnie. Najczęściej też otaczamy się brązowymi meblami i dodatkami. Dlaczego?

Bo to właśnie brąz sprawia, że wnętrze wydaje się przytulne. W dodatku pasuje niemal do każdego innego koloru - jest idealnym tłem dla barwnych zasłon, dywanów i dekoracji. Ma tylko jedną wadę: potrafi być ciemny i wtedy lepiej nie stosować go w małych pomieszczeniach. Ale i na to jest rada. Im mniejszy pokój, tym jaśniejszy odcień brązu trzeba wybrać. Od ciemnej czekolady można przejść do kawy z mlekiem - pastelowe odcienie beżu to najbezpieczniejsza barwa we wnętrzu.

Brązowy i jego odcienie to kolory, które nie wychodzą z mody. Tej zimy wzbogacone o odcienie z kolekcji "Barwy Natury" sprawią, że twój dom będzie elegancki. Oto bezpieczne zestawy do przytulnego wnętrza.

Brąz w aranżacji wnętrz

ZESTAW 1 - Kolory ziemi

Brąz w otoczeniu swoich naturalnych odcieni. Wybierz dwa ciemne odcienie brązu i zestaw je z delikatnym pastelowymi kremami. Dodatkowe kolory? Złoty, miedziany, żółty. Jeśli zestaw jest dla Ciebie zbyt monotonny, ale nie lubisz kontrastów, pomaluj ścianę w pasy lub naklej tapetę w brązowe wzory. Dodatki z naturalnych materiałów - wiklina, drewno, glina.

Kolor podstawowy: 151 Kwiat pustyni
Kolory uzupełniające: 143 Zamki na piasku, 102 Piaszczysta plaża
Kolor kontrastowy: 122 Zachodzące słońce

Brąz w aranżacji wnętrza

ZESTAW 2 - Smuga błękitu

Brąz i błękit to zestaw nieco staromodny, ale dziś powroty do przeszłości są bardzo popularne. Jeśli chcesz pozostać w tym klimacie, wybierz stylowe dodatki - rzeźbione ramy, cynowe świeczniki. Jeśli chcesz uwspółcześnić zestaw, stosuj błyszczącą stal nierdzewną i barwione na kolor szkło. Możesz też dodać trochę fioletów: sprawią, że wnętrze wyda się bardziej wyrafinowane.

Kolor podstawowy: 143 Zamki na piasku
Kolory uzupełniające: 141 Wiosenny deszczyk, 146 Kwiat Orientu
Kolor kontrastowy: 155 Górski krokus

Brąz w aranżacji wnętrza

ZESTAW 3 - Ciepła tonacja

Brązowy należy do ciepłej palety barw, połącz go z innymi ciepłymi kolorami: czerwonym, pomarańczowym. Nie musisz długo zastanawiać się nad odcieniem. Każdy odcień czerwieni dobrze współgra z brązem. Dla kontrastu dorzuć zielony, ale tylko w drobiazgach. Dodatki zostaw w gładkich kolorach, możesz pograć fakturą. Dodaj miękkie i puchate tkaniny. Ciepłe, tak potrzebne zimą.

Kolor podstawowy: 151 Pachnący cynamon
Kolory uzupełniające: 149 Wspomnienie lata
Kolor kontrastowy: 124 Bukiet róż

UWAGA!

1. Zbyt ciemny brąz, w małym pomieszczeniu może wyglądać przygnębiająco. W takich przypadkach zawsze maluj sufit na biało, dobrze jest zostawić chociaż jedną ścianę w odcieniu jaśniejszym.

2. Brązowa podłoga, brązowe meble i brązowe ściany to zbyt wiele. Takie zestawienie zawsze będzie monotonne.

3. Jeśli pomalujesz wszystkie ściany na brązowo, uważaj z czarnymi dodatkami. Dwa bardzo ciemne kolory, zwłaszcza na dużych powierzchniach nie będą dobrze wyglądać.

Oceń artykuł
4,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Śnieżka

Polecamy Ci również

Zobacz także