Modne motywy 2012

0
Modne motywy 2012

W modzie damskiej i wnętrzarskiej - musi się coś dziać i zmieniać. Często te zmiany są powiązane ze sobą i te same modne motywy pojawiaja się w biżuterii, na tkaninach, w ozdobach.

zasłony w motyleJedne z nich zostają na dłużej, inne są tylko sezonowym hitem. W tym roku triumfy święci motyw sowy. Widać ją w modzie odzieżowej i dodatkach, ale nie tylko. Pojawia się na poduszkach, w postaci skarbonek, świeczników, dywaników. Czy popularność jakiegoś motywu to tylko wynik pracy kreatorów i stylistów, czy tylko przypadek i zbieg właściwych okoliczności? W przypadku sów (Strigiformes) - to raczej sprawa bardziej złożona. To rząd ptaków z podgromady ptaków nowoczesnych Neornithes. Być może ich popularność wynika z tej nowoczesności?

Innym modny motywem tego sezonu są motyle, o czym świadczy tematyka konkursu Triumph Inspiration Award 2012. Konkurs jest organizowany w Polsce od pięciu lat i biorą w nim udział studenci prestiżowych uczelni artystycznych. W tym roku motywem przewodnim jest estetyka Dalekiego Wschodu - hasło konkursu to "Motyle i smoki".

Niemiecki socjolog George Simmel stwierdził wiele lat temu, że moda rodzi się w klasach wyższych i, gdy zostaje przejęta przez masy jest przez elity odrzucana. Kreują one wtedy nową modę. Ale czy to prawda? Na razie zaprośmy motyle, smoki i sowy do domu.

Oceń artykuł
4,22 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Irena Grek (Dziennik Bałtycki)

Polecamy Ci również

Zobacz także