MONA - piękna i tajemnicza kolekcja od Woodways [GALERIA]

MONA - piękna i tajemnicza kolekcja od Woodways [GALERIA]

Kolekcja mebli MONA marki Woodways - należącej do grupy Paged Meble - to połączenie nowoczesnej formy z elementami tradycyjnymi. Ten wyjątkowy zestaw mebli do salonu i jadalni przeznaczony jest dla osób doceniających prawdziwe piękno naturalnych materiałów oraz nowoczesne, ale i klasyczne formy.

Kolekcja MONA marki WoodwaysWysublimowana elegancja kolekcji to wynik połączenia drewna orzechowego z ramami wykonanymi z połyskującego czarnego szkła.

Efektowny styl zestawu MONA powstał dzięki złagodzeniu ascetycznego w formie, nowoczesnego mebla owalnymi szufladami o wyjątkowym kształcie. Tworzą one modny efekt trójwymiarowości i nawiązują do delikatnych kobiecych kształtów. Każda z brył kolekcji MONA może być zarówno samodzielnie wyeksponowana, jak i pięknie będzie się komponować w wielkomiejskim, bądź klasycznie urządzonym wnętrzu.

"Nazwa kolekcji nawiązuje do jednego z najznakomitszych obrazów - Mony Lisy Leonarda da Vinci. Tak jak tajemnicza kobieta, meble są dostojne i piękne. Zainspirowani renesansem, w poszukiwaniu "nowoczesnej klasyki" stworzyliśmy kolekcję łączącą współczesną i świeżą formę z akcentami tradycji" - powiedziała Julitta Maciejewska, Dyrektor Marki Woodways.

CZYTAJ TAKŻE: Kuchenne trendy kolorystyczne - jakie są najnowsze trendy w dziedzinie aranżacji wnętrz?

Wolnostojące kredensy, witryny i szafki RTV charakteryzują się dużymi gabarytami i są przeznaczone do przestronnych pomieszczeń. Cechuje je jednak duża funkcjonalność, gdyż za piękną fasadą z drewna lub czarnego szkła można przechowywać wiele przedmiotów codziennego użytku, a eksponować te, które staną się ozdobą każdego pomieszczenia. Unikalny w formie, modernistyczny, owalny stół o wymiarach 160/205/250x100x77cm i stylizowane na epokę baroku krzesła, w doskonały sposób uzupełniają ten wysmakowany zestaw. Stół z krzesłami może również stanowić eklektyczny, dizajnerski dodatek do ascetycznego wielkomiejskiego wnętrza.

Szlachetny fornir orzechowy i ponadczasowe wybarwienie w kolorze orzecha brazylijskiego najlepiej prezentują się na tle eleganckich kolorów w tonacji bieli, czerni i szarości. Zastosowane w witrynach i na blatach mebli czarne tafle szkła eksponują naturalne usłojenie drewna orzechowego. Dodatkowego blasku dodaje efektowne, ale dyskretne podświetlenie witryn i blatów.

CZYTAJ TAKŻE: Szafki kuchenne - jak wybrać funkcjonalną zabudowę kuchenną?

Na uwagę w zestawie MONA zasługuje fakt, że do wykonania szuflad stosowana jest bardzo rzadka i trudna technologia gięcia formatek sklejkowych w specjalnie stworzonych dla tego zestawu formach idealnie dobranych do kształtu mebla. Do barwienia i lakierowania mebli zastosowano wysokiej jakości barwniki i lakier wodny, spełniający wymogi higieny i ekologii, zgodne z dyrektywą unijną o zmniejszeniu substancji lotnych.

Kolekcja Mona zdobyła prestiżową nagrodę Diament Meblarstwa 2011.

Meble z kolekcji Mona są dostępne w salonach współpracujących z marką Woodways. Adresy punktów sprzedaży dostępne są na stronie www.woodways.pl.

Oceń artykuł
3,25 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: 38pr

Polecamy Ci również

Zobacz także