Mydelniczki na umywalkę i pod prysznic

Mydelniczki na umywalkę i pod prysznic

Wśród przedmiotów należących do łazienkowych akcesoriów obok wieszaków, dozowników na mydło, pojemników kosmetycznych, lusterek i kubków na szczoteczki znajdziemy również funkcjonalne mydelniczki. Bez nich trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek łazienkę.

Niewielkie, wykonane z różnych materiałów, ułożone na umywalce i wannie, będące jednym z elementów natrysku lub też osadzone w ścianie posiadają niezwykle atrakcyjne formy. Możemy wybrać mydelniczki ze szkła przeźroczystego lub matowego na przykład należące do kolekcji Novatorre 3 lub Novatorre 9 firmy Ferro. Okrągłe jak Audrey czy Grace, w których szkło połączono z mosiądzem  bądź podłużne jak mydelniczka Novatorre 1.

szklana mydelniczka Audrey

W łazienkach urządzonych w stylu naturalnym, w których znajdziemy elementy drewniane, a także szereg dekoracyjnych dodatków pochodzących ze świata przyrody takich jak koszyki wiklinowe, muszle czy kamienie szlachetne najlepiej zaprezentuje się mydelniczka bambusowa.

Do wnętrz nowoczesnych idealna będzie natomiast nieco surowa prostokątna mydelniczka szklana o mosiężnych zakończeniach pokrytych chromem z kolekcji Novatorre 2.
Ciekawym i gustownym rozwiązaniem jest mydelniczka Novatorre 3. Mydło za pomocą umieszczonego w nim magnesu przyczepione jest do wystającego ze ściany ramienia mydelniczki także zaopatrzonego w końcówkę z magnesu.

Mydelniczki będące częścią natrysków są bardzo praktyczne – kiedy bierzemy prysznic nie musimy sięgać po mydło znajdujące się na umywalce czy wannie gdyż mamy je zawsze pod ręką. Wśród mosiężnych mydelniczek spotkamy jeszcze takie, które posiadają tradycyjne podłużne otwory oraz mydelniczki z niewielkimi okrągłymi otworami. 

mydelniczka bambusowa
mydelniczka szklana Audrey
mydelniczka metalowa chromowana - Novatorre 1
mydelniczka Novatorre 2
mydelniczka Novatorre 3
mydelniczka z magnesem - Nowatorre 3
mydelniczka Novatorre 9
mydelniczka pod prysznic

Bogaty wybór dostępnych na rynku akcesoriów umożliwia dopasowanie mydelniczki do każdego wystroju wnętrza. Elegancko wykończone, pokryte chromem, z mosiądzu bądź szkła są piękną ozdobą naszych łazienek.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także