Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania dekoracji...

Okna należą do elementów strategicznych każdego domu, dlatego też dobranie odpowiedniej dekoracji okiennej jest tak istotną sprawą. I choć nie każdy jest miłośnikiem dekoracji okien, to warto jednak poświęcić temu tematowi trochę czasu, ponieważ właściwie dobrana dekoracja, podkreśli styl i charakter naszego domu.

Firana gotowaNa początku musimy się zastanowić czy chcemy za pomocą firany zmienić wygląd okna. Tak, jak dobór odpowiedniego ubrania, pozwala człowiekowi zmienić wygląd sylwetki i zatuszować niektóre sprawy, tak odpowiedni dobór firany i materiału z jakiego jest uszyta pozwoli nam w fajny sposób ukryć pewne niedoskonałości naszego okna.

Kolejną ważną sprawą jest wielkość pomieszczenia, w którym będziemy dekorować okno. W architekturze od jakiegoś czasu panuje moda na otwarte przestrzenie, w których mamy wyodrębnione poszczególne części funkcyjne mieszkania. W takim wypadku nie możemy udekorować każdego z okien w innym stylu. Musimy zachować tutaj jeden styl. Natomiast gdy dekorujemy okno w małym pomieszczeniu, ważne jest aby nie wybierać firan uszytych z materiałów z dużymi wzorami, ponieważ zbyt mocno zdominują one pomieszczenie. Niejeden sklep z firanami oferuje ciekawe firany gotowe z delikatnie haftowanymi wzorami. Na zdjęciach widzimy właśnie takie przykładowe firany gotowe.

Czytaj także: Rola tkaniny w aranżacji wnętrza, szczególnie w dekoracji okienFirana gotowa Następną równie ważną sprawą podczas doboru dekoracji jest poziom nasłonecznienia pomieszczenia. Wybór odpowiedniej firany bądź zasłony powinien być w pełni zależny od tego czynnika. Jeżeli mamy mocno nasłoneczniony pokój to warto wybrać grubsze firany, a nawet zasłony. Natomiast w zaciemnionych pomieszczeniach najlepiej zastosować firany z woalu lub organtyny. Dzięki ich zwiewności i delikatności nie zaciemnimy jeszcze bardziej pomieszczenia.

Pamiętajmy, że okna są w dużej mierze są wizytówką naszego domu i właściwy dobór dekoracji sprawi, że nasze mieszkanie nabierze charakteru i stylu.

Oceń artykuł
4,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: pawel.filipowicz@op.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także