Najpiękniejsze zegary do naszych salonów

0
Najpiękniejsze zegary do naszych salonów

Święta już "za pasem" a i Nowy Rok z każdą minutą jest coraz bliżej. Być może już dziś zadajemy sobie pytanie, jaki on będzie i co dobrego nam przyniesie. Boże Narodzenie to rodzinne święta, pełne ciepła, wspólnych spotkań i obdarowywania się prezentami.

Lazuryt GabinetTe kilka dni dzielące je od końca roku spędzamy często poza miejscem zamieszkania, gdzieś w górach, odpoczywając w gronie przyjaciół. To niezwykły czas, czas oczekiwania na nowe.

O upływających minutach przypominają nam tykające cicho bądź głośno, a niejednokrotnie działające prawie bezszelestnie zegary. Jakże często wraz z tymi urządzeniami odliczamy ostanie minuty mijającego roku. Tik tak, tik tak. Ten symbol przemijania, ale i otwierających się nowych możliwości istniał już w wiekach starożytnych. Pojawiały się zegary słoneczne, wodne i piaskowe. W VIII wieku w Chinach powstał pierwszy zegar mechaniczny, w XIV wieku znane były już zegary wieżowe. Później przyszła pora na zegarki kieszonkowe, naręczne, elektroniczne i wiele innych.

Urządzenie to towarzyszyło naszym przodkom, obecnie zaś nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez niego. To właśnie owe tik tak wyznacza pory różnych aktywności dnia codziennego. Zgodnie z nim jadamy, pracujemy a nawet wypoczywamy. Zegar reguluje rytm naszej egzystencji, a przez to ułatwia ją.

zegar norożny kwarcowyMałe urządzenia, które nosimy na rękach są z nami niemal przez całą dobę, spełniając niezwykle użyteczne funkcje. A te większe? To już nie tylko praktyczne przyrządy do odmierzania czasu to niejednokrotnie symbole piękna, elegancji i statusu majątkowego. Stanowią doskonałą kompozycję z innymi meblami kolekcji, do której należą, ozdabiając salon czy przestronną jadalnię.

W tradycyjnie urządzonych wnętrzach doskonale zaprezentują się zegary Arkadia i Toskania. Narożny zegar skrzyniowy z kolekcji Arkadia wykonany z litego drewna wykończono ręcznie, lakierując go specjalnie utwardzanymi lakierami zapewniającymi bryle nie tylko trwałą powłokę, ale i szlachetny wygląd. Urządzenie umieszczono wewnątrz niezwykle gustownej szafy w ciepłym wybarwieniu orzecha, zaopatrzonej w funkcjonalne półki, które mogą być świetnym miejscem dla ozdobnej ceramiki, butelek z winem i szklanych akcesoriów. Szuflady znajdujące się poniżej mechanizmu zegara to nie tylko dodatkowe rozwiązanie o charakterze użytkowym, ale także estetyczny wzorniczo element komponujący się doskonale z całością.

gabinetInspirowany stylem włoskiego południa zegar należący do kolekcji Toskania to propozycja dla miłośników elegancji, oryginalnego wzornictwa i wnętrz rustykalnych. Mebel jest piękną, wysmukłą bryłą z litego drewna o wybarwieniu antycznego orzecha. Zegar sięgający podłogi, umieszczony został wewnątrz ozdobnej szafy wykończonej dekoracyjnym wieńcem.

Klasycznie urządzone wnętrze to doskonałe miejsce dla "bursztynowego" zegara. Stylowy, kwarcowy zegar występuje w dwóch wersjach: prosty i narożny. Dostępny jest w kolorze czereśni antycznej. Dzięki zastosowaniu unikalnych metod lakierowania i specjalnych lakierów uzyskano niepowtarzalny efekt załamania światła, jak w okruchach bursztynu. Poniżej tarczy zegara umieszczono funkcjonalne półki, na których możemy położyć gustowną ceramikę lub książki oprawione w skórę.

Zegar skrzyniowy Lazuryt o cechach charakterystycznych dla kolekcji - specjalnie frezowanym wieńcu i wyprofilowanym cokole występuje w dwóch wersjach. Prosty lub narożny zegar kwarcowy o barwie ciepłego kasztanu lub czereśni antycznej zaopatrzony został podobnie jak większość zegarów z kolekcji firmy Mebin w użyteczne półki, które wyglądają zza przeszklonych frontów bryły. Funkcjonalna szuflada umieszczona poniżej może przechowywać niezbędne domowe akcesoria, jak choćby serwetki, obrusy, tace i inne. Do kolekcji Lazuryt dołączyły ostatnio także zegary ścienne: pojedynczy i potrójny - ten ostatni wskazuje trzy strefy czasowe.

Wszystkich miłośników piękna zachwyci barwiony na kolor czereśni antycznej niezwykle elegancki zegar należący do kolekcji Rubin. Urządzenie wyposażono w użyteczne półki oraz dwie szuflady zaopatrzone w patynowane uchwyty. W kolekcji znalazły się dwa zegary: prosty i narożny, oba kwarcowe i mechaniczne.

Nowoczesny, minimalistyczny design zegara ArtModulo to doskonała ozdoba współczesnych salonów. Prosta, geometryczna forma, czerń tarczy połączona z czereśnią ramy sprawiają, iż urządzenie będzie ciekawą propozycją dla nowoczesnego wnętrza. W kolekcji znajduje się zegar pojedynczy oraz potrójny, składający się z trzech połączonych ze sobą w układzie pionowym zegarów. Każdy z nich wskazuje inną strefę czasową. To niezwykle interesujące urządzenie może okazać się również użyteczne, zwłaszcza jeśli chcielibyśmy np. skontaktować się z przebywającymi w Ameryce czy Azji przyjaciółmi.

Tik Tak naszych zegarów bez względu na ich design, wielkość, kolorystykę spełnia od wieków tę samą funkcję. Reguluje dobowy rytm naszej egzystencji, przypomina o obowiązkach domowych, pracy, spotkaniach towarzyskich i innych formach spędzania wolnego czasu. Zmienia się tylko tempo życia, dziś działamy szybciej i zapewne więcej codziennych spraw mamy do załatwienia. Być może, dlatego odnosimy wrażenie jakby wciąż było go za mało. Zegary, nieodłączni towarzysze naszych dni i nocy poza swą podstawową i najważniejszą rolą nadal nieprzerwanie ozdabiać będą domowe salony, jadalnie i hole.

Oceń artykuł
3,43 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: AFIR biuro PR firmy Mebin

Polecamy Ci również

Zobacz także