Nakrywamy do świątecznego stołu [GALERIA]

Nakrywamy do świątecznego stołu [GALERIA]

W Święta Bożego Narodzenia w naszym domu nie może zabraknąć choinki, prezentów, śniegu... Ale ich najważniejszym elementem, bez którego świętowanie byłoby niemal niemożliwe, jest stół. Zadbajmy o to, by w te dni wyglądał naprawdę wyjątkowo.

Zadbaj o wyjątkową aranżację świątecznego stołu - wianek PerlagioTo przy stole próbujemy dwunastu wigilijnych potraw, zasiadamy do świątecznego obiadu z rodziną, ustawiamy paterę z sernikiem i makowcem kiedy nasi przyjaciele wpadną na aromatyczną kawę. Dlatego właśnie jest on jednym z najważniejszych elementów podczas Świąt. Powinniśmy poświęcić czas na przemyślenie jego nakrycia oraz dekoracji, w czym pomoże nam home&you.

Potrawy odświętnie podane Każde nakrycie stołu należy rozpocząć od obrusu lub serwety. Zgodnie z tradycją w Wigilię na stole powinien znaleźć się śnieżnobiały obrus, a pod nim na środku odrobina sianka. W kolejne dni Świąt możemy wybrać bardziej intensywne kolory, jak czerwień, brąz czy zieleń ze złotymi zdobieniami. Gdy pozostaniemy przy tradycyjnej bieli warto pod każdym talerzykiem położyć haftowaną serwetkę lub kolorową podkładkę. Będą one dodatkową ozdobą.

Królewska zastawa W te świąteczne dni poczujmy wyjątkową atmosferę także pod względem nakrycia stołu i wystawmy talerze, miseczki oraz serwis kawowy, których nie używamy na co dzień. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie biała zastawa, ewentualnie z delikatnym motywem dekoracyjnym. Pasująca do każdej aranżacji zawsze będzie wyglądać elegancko i stylowo. Oczywiście nie ma przeciwwskazań dla kolorowej zastawy, pamiętajmy jednak, że należy wtedy zachować umiar w dekoracjach na stole, aby całość nie wyglądała zbyt przesadnie. Pamiętaj także o tym, żeby przed nakryciem sprawdzić stan naszej zastawy oraz dokładnie wypolerować sztućce, kieliszki i szklanki.

Szczegół doda smaku Świąteczny stół z reguły prawie cały zastawiony jest potrawami, ale spróbujmy znaleźć na nim miejsce także na kilka dekoracji. Nie powinniśmy przesadzić, ale na pewno nie może zabraknąć, takich elementów jak: eleganckie obrączki na serwetki, wysokie świece, wianek lub stroik, a gdy wystarczy miejsca - figurka anioła lub św. Mikołaja. Ciekawą ozdobą mogą być również luźno położone bombki i mandarynki.

Oceń artykuł
3,70 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: home&you

Polecamy Ci również

Zobacz także