Nastrojowy sen zimowy

2
Nastrojowy sen zimowy

Planując aranżację sypialni pamiętajmy o tym, by na równi zadbać o wygodę, jak i estetyczny wymiar wnętrza. Nie kierujmy się tylko najnowszymi trendami, lecz postarajmy się stworzyć przestrzeń, która w doskonały sposób będzie odpowiadała naszym stylistycznym upodobaniom.

Śnieżka Satynowa

Komfortowe łóżko i właściwie dobrane meble zapewnią wygodę. Starannie skomponowane dodatki i tkaniny, miękkie, ciepłe oświetlenie, a przede wszystkim odpowiednia kolorystyka - nadadzą sypialni wyjątkową atmosferę.

Aranżując sypialnię, możemy pozwolić sobie na realizację nawet dość ekstrawaganckich konceptów stylistycznych. Pamiętajmy jednak, że sypialnia ma służyć wypoczynkowi, wyciszaniu emocji i regeneracji sił - a przeszkodą w tym może być zarówno przeładowanie wnętrza formami, wzorami czy mnogością barw, jak też i nadanie mu nazbyt ascetycznego, surowego charakteru.

Ciepłe, stonowane kolory, inspirowane naturą to doskonały wybór do sypialni. Oparte na tonacjach beżów i brązów wnętrze daje poczucie bezpieczeństwa. Białe odcienie mebli, firan i podłogi dodają aranżacji lekkości, a granaty i błękity tkanin są ożywiającym, kolorystycznym kontrapunktem. Do takiego wnętrza idealnie pasują naturalne materiały - drewno, wiklina, bawełna.

W podobnej palecie kolorystycznej utrzymane są również modne stylizacje, oparte na filozofii zen. Zen w języku japońskim oznacza medytację. Do medytacji natomiast potrzebujemy skupienia, wyciszenia, które pomagają pozbyć się negatywnych emocji, napięć oraz stresów. Dlatego wnętrza inspirowane duchem zen są minimalistyczne, pozbawione zbędnych sprzętów i ozdób, by można w nich było prawdziwie odpocząć. Styl zen to przede wszystkich natura, harmonia, oszczędność i prostota form.

Istotne jest, aby każdy element był precyzyjnie dobrany, a całość - spójna. Aby urządzić tak naszą sypialnię, zacznijmy od wyboru koloru ścian. Najlepiej, aby były one jednolite i gładkie. Barwy najczęściej spotykane w tym nurcie to biel, różne odcienie szarości, brązy, zielenie, beże, czasem też niewielkie akcenty w czerni.

Zdecydujmy się na taką paletę, wśród której czujemy się najlepiej. Podłoga również powinna być prosta, najlepiej drewniana. Aby dodać pomieszczeniu nieco ciepła, możemy zdecydować się na miękki dywanik.

Sypialnia nie musi być jednak utrzymana w jasnych, spokojnych barwach. Te ciemniejsze, nasycone - również stanowią doskonałą bazę do stworzenia wyjątkowej aranżacji. Dlatego możemy spotkać aranżacje inspirowane paletą rodem z Bollywood - głębokie czerwienie, kolor szafranu, fiolet. To barwy budzące emocje, pełne pasji, kojarzące się z intensywnością przeżyć. W zestawieniu z czernią tworzą kompozycję doskonałą dla osób ceniących sobie wyraziste aranżacje.

Oceń artykuł
3,50 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Irena Grek

Polecamy Ci również

Zobacz także