Naturalne piękno rycin - doskonała ozdoba pięknych wnętrz...

Naturalne piękno rycin - doskonała ozdoba pięknych wnętrz...

Śpiew ptaków, rozkwitające drzewa i kwiaty - to wszystko skłania nas do bliższego kontaktu z budzącą się do życia naturą. Wiosna inspiruje i nastraja do odświeżenia wnętrz naszych domów, pojawiają się w nich żywe kolory i kwiatowe desenie.

Ryciny z kolekcji "Flore des serres et des Jardins de l'Europe"Motywy roślinne zaczerpnięte ze świata Flory mogą pojawić się jako dekoracje ścienne. Formy te od zawsze występowały w sztuce jako temat wielu wspaniałych prac graficznych. Oryginalne ryciny o tej tematyce, będą znakomitą inwestycją, która posłuży nam na wiele lat. Natomiast dobrze wyeksponowana kolekcja ilustracji graficznych będzie doskonałą ozdobą każdego wnętrza.

Przyroda od początku była inspiracją dla artystów i projektantów, którzy badając przepiękne kształty roślin przenosili je do świata sztuki. Interpretując formy natury, w swoich pracach zatrzymują jej unikalne piękno na zawsze. Kształty i bogata kolorystyka przeniknęły również do dekoracji architektury, mebli, elementów wyposażenia wnętrz i przedmiotów użytkowych. Powstało wiele wnikliwych szkiców, prac malarskich i graficznych. Współcześnie, motywy roślinne nadal cieszą się dużą popularnością i w zróżnicowanej formie przenikają do projektowania wnętrz.

Czytaj także: Freski - sztuka godna przypomnienia. Kolekcja Affreschi włoskiej marki Candis [GALERIA]

Powtarzalne roślinne desenie zdobią tapety, tkaniny, narzuty i poduszki. Na tym tle warto stworzyć własną unikalną dekorację z motywami roślinnymi, a inspiracji można poszukać w niepowtarzalnych dziełach sztuki graficznej. Wybrane ilustracje wyeksponowane w odpowiednio dobranych ramach staną się atrakcyjnym uzupełnieniem charakteru przestrzeni i stworzą oryginalną dekorację. Ciekawie skomponowana kolekcja stworzy stylowy klimat wnętrza, równocześnie wiele mówiąc o pasji jej właścicieli.

Bogatą kolekcją grafik może poszczycić się Antykwariat Atticus www.atticus.pl. Tutaj wśród wielu ciekawych działów tematycznych można odkryć przepiękną serię barwnych litografii o tematyce roślinnej. Te oryginalne ryciny przenoszą nas w bogaty i niezwykły świat natury, w której możemy szukać wielu ciekawych inspiracji. Ilustracje te są częścią wybitnej 23 tomowej serii rycin "Flore des serres et des Jardins de l'Europe", wydawnictwa ukazującego się na przestrzeni lat 1845-1883. Ich autorem był belgijski botanik Louis Benoit VAN HOUTTE, specjalizujący się w badaniu kwiatów i roślin ogrodowych. Do celów naukowych stworzył on cudowne dzieła sztuki, będące zapisem badań nad strukturą i formą poszczególnych okazów. W swoich litografiach w niezwykle dokładny sposób odtworzył przepiękne kształty oraz barwy kwiatów i roślin ogrodowych. Przedstawione w realistyczny, choć nieco uproszczony sposób wizerunki roślin zachwycają precyzyjnie opracowanym detalem. Te małe dzieła sztuki, wyeksponowane pojedynczo lub w większej kompozycji wprowadzą do naszego wnętrza kolor i nadadzą wyszukanego akcentu.

Czytaj także: Nowoczesne tapety to bogate wzornictwo, kolorystyka oraz wykorzystanie naturalnych materiałów

Ten oryginalny zielnik ukaże namiastkę natury i stanie się niepowtarzalną dekoracją ścienną klasycznych i nowoczesnych wnętrz. Przy tworzeniu własnej ekspozycji należy pamiętać jak ważną rolę pełni oprawa całości. Istotny jest charakter i kolor ściany, będącej tłem dla naszej kolekcji. Kunsztowne ramy zrównoważą kompozycję, a odpowiednio dobrane oświetlenie wydobędzie interesujące szczegóły. Ciekawie rozplanowany układ naszej galerii grafik stanie się ważną dekoracją wnętrza i istotną wizytówką właścicieli.

Imponujące zbiory grafik i map, gdzie obok tematów zaczerpniętych z natury można odnaleźć wiele pięknych rycin o zróżnicowanej tematyce, są już dostępne na wyciągnięcie ręki w sklepie internetowym www.atticus.pl. W Antykwariacie Atticus każdy znajdzie coś interesującego dla siebie co pozwoli powiększyć jego prywatną kolekcję sztuki lub zainspiruje do zapoczątkowania zbiorów i w piękny sposób wprowadzi do wnętrza wiosenną aurę.

Oceń artykuł
4,40 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Iga Świerczewska, architekt wnętrz

Polecamy Ci również

Zobacz także