Naturalne surowce dla snu - dobry materac zapewni zdrowy sen

0
Naturalne surowce dla snu - dobry materac zapewni zdrowy sen

Ekologiczne i trwałe, a przy tym antyalergiczne. Takie zalety posiada wiele naturalnych surowców. Wprowadzając je do naszej sypialni możemy liczyć na zdrowy i komfortowy sen.

Materac Zeus marki JanpolUmeblowanie sypialni to ważny, choć często zaniedbywany aspekt w profilaktyce bezsenności i alergii. Tymczasem, aby organizm efektywnie wykorzystywał czas nocnego wypoczynku i w pełni się regenerował, warto dokładniej przyjrzeć się łóżku, na którym śpimy, a właściwie materacowi. To właśnie od niego zależy czy poranna pobudka nie oznacza bólu karku, czy nasz kręgosłup nie deformuje się podczas długich godzin nocnego unieruchomienia.

Czytaj także: Inwestycja w zdrowie, czyli zadbaj o dobry sen

Co to znaczy "dobry materac"?

Dobry materac to taki, który jest dopasowany do przyszłego użytkownika, przede wszystkim jego wagi. Najlepiej sprawdzimy to kładąc się na materacu w dwóch najczęściej przybieranych podczas snu pozycjach. Najpierw układamy ciało na boku i obserwujemy czy kręgosłup układa się w linii prostej. Potem odwracamy się na plecy - odcinek lędźwiowy nie może wyginać się w łuk, ani też przylegać ściśle do materaca. Poza tym każdy materac powinien mieć w opisie informację na temat twardości. - W naszej ofercie jako odniesienie do kategorii twardości przyjęliśmy wagę 80 kg - mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy Fabryki Materacy Janpol. - O jakości produktu decydują także w znacznym stopniu materiały, z których został wykonany - dodaje.

Materac Zeus marki JanpolNatura w Twojej sypialni

Wkład materaca Zeus, z oferty Fabryki Materacy Janpol, tworzy blok lateksowy obłożony obustronnie płytą kokosową. Po stronie letniej występuje również końskie włosie, które ma dobre właściwości higroskopijne i jest elastyczne. Lateks, wbrew wielu skojarzeniom, to jak najbardziej ekologiczny, roślinny surowiec. Otrzymuje się go poprzez połączenie naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego z syntetycznym lateksem, co daje bardzo trwały i odporny na odkształcanie materiał. Elastyczny i giętki, doskonale dopasowuje się do indywidualnego kształtu ciała. Lateks posiada też właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, ponieważ jego wewnętrzną strukturę tworzy system mikroskopijnych otworów umożliwiających swobodny przepływ powietrza. Czytaj także: Nocny multiwypoczynek - materac dopasuje się do kształtu ciała

Kokos, którym obłożona jest lateksowa płyta modelu Zeus pozyskuje się ze skorupy orzecha kokosowego. Strukturę włókna kokosowego wyróżnia lekkość i przewiewność, co również przeciwdziała rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Kokos efektywnie pochłania wydzielany w trakcie snu pot i wilgoć panującą w otoczeniu. Materac Zeus wyposażono także w praktyczny pokrowiec lato/zima, pikowany z jednej strony bawełną, a z drugiej owczą wełną. W upalne, letnie noce - bawełna, włókno o świetnych właściwościach higroskopijnych, przejmie nawet połowę wytwarzającej się wilgoci ciała. Natomiast w czasie mrozów możemy liczyć na owczą wełnę, zastosowaną po zimowej stronie materaca, która zatrzymuje ciepło wytwarzane przez organizm.

Czytaj także: Materac zamiast tabletki, czyli sen na migrenę

Zeus zdobył zaufanie ośrodków służby zdrowia, dzięki czemu posiada status materaca rehabilitacyjnego. Oznacza to, że sprzedawany jest po atrakcyjnej, obniżonej stawce VAT. Ekologiczny i wykonany z dbałością o jakość, materac Zeus będzie dobrym wyborem zarówno dla alergików, jak i tych którzy stawiają na codzienną profilaktykę w trosce o własne zdrowie.

Oceń artykuł
3,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Intro Media

Polecamy Ci również

Zobacz także