Nawet w kawalerce możesz poczuć się jak w pałacu

Nawet w kawalerce możesz poczuć się jak w pałacu

Każdemu z nas należy się odrobina luksusu. Mając odpowiednie warunki - możemy urządzić cały dom lub apartament w określonym stylu. Czasem jednak wystarczy wybrać jedno pomieszczenie, któremu nadamy blask, i wtedy będzie to nasz mały, prywatny pałac, gdzie będziemy się czuć jak król lub królowa.

Wyobrażenie stylu i luksusu jest jednak różne. Jednym kojarzy się z nowoczesnymi apartamentami, wyposażonymi w przedmioty ze szkła i metalu, zaprojektowanymi przez włoskich mistrzów designu. Inni symbole bogactwa widzą w ozdobnych żyrandolach typowych dla rezydencji francuskich królów i pałaców perskich sułtanów.

Niezależnie od wybranej stylistyki wnętrza - dobór materiałów, z jakich zostanie ono urządzone, jest niezmiernie ważny.

Pałacowe wnętrza to nie tylko ozdobne lampy, ekskluzywne meble i zdobione materiały. Ważnym elementem każdego pomieszczenia jest również ściana. Patrząc na to, co dzieje się w świecie designerskim, można stwierdzić jedno - czasy ascetycznej, bezosobowej bieli bezpowrotnie minęły.

Dzisiaj ściany wprost krzyczą kolorami, a ostre barwy zestawione są z geometrycznymi wzorami - kółkami, pasami i paskami. Projektanci nie unikają nawet srebra i złota, a ostatnim krzykiem mody są powierzchnie lśniące diamentowym blaskiem. To, co do niedawna było jeszcze synonimem kiczu - złote ornamenty i kryształowe wisiorki w bogato rzeźbionych żyrandolach - dzisiaj uchodzi za szczyt elegancji. Tak jak kiedyś umieszczano na ścianach freski i zdobiono złoceniami, tak teraz możemy w podobny sposób zaakcentować królewski, swojski, tradycyjny lub nowoczesny wystrój naszego domu.

Co wybrać z tego bogactwa na naszą ścianę? Oto nasze aranżacje, ukazane z jednego punktu widzenia: prezentują urządzenie jednoosobowej świątyni dumania - kącika z fotelem, niewielką konsolką lub stoliczkiem, lampą. Co można zrobić poprzez dobranie kolorystyki, faktury i wzorów na ścianach, stylu sprzętów i detali? Siedem przykładów ilustruje, jak bardzo może się różnić ostateczny efekt.

Oceń artykuł
4,00 / 12 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Alicja Charzyńska (Dziennik Zachodni - Modne Wnętrza)

Polecamy Ci również

Zobacz także