Nawierzchnia z naturalnych materiałów

Nawierzchnia z naturalnych materiałów

Pozwólmy sobie na piękno prawdziwych skalnych czy drewnianych materiałów, korzystając z ich niezwykle udanych odwzorowań.

kostka brukowaPodczas poszukiwań materiałów do wykonania małej architektury szczególną uwagę przyciągają wyroby naturalne. Ich stonowane kolory i nieregularne faktury pasują niemal do wszystkich typów ogrodów. Doskonale komponują się z przydomową zielenią, podkreślają rustykalne stylizacje, a w przypadku nowoczesnej architektury, pozwalają na zróżnicowanie minimalistycznej zabudowy.

- Spośród naturalnych materiałów skalnych największą popularnością cieszą kamienne posadzki z granitów i bazaltów. W ogrodach chętnie stosowane są także piaskowce, trawertyny, łupki i wapienie, z kolei np. na tarasach układa się deski czy cięte pnie naturalnego drewna. Nie rezygnujemy także z kostki wykonanej z betonu, jest tańsza i równie efektowna pod względem faktury, kształtu, koloru. Wokół domu możemy więc tworzyć spójne kompozycje nawierzchni z ogrodzeniem, tarasem, a nawet elewacją budynku - mówi Tomasz Ługowski, główny projektant firmy Bruk-Bet.

Zabudowa nawierzchni naturalnymi materiałami wiąże się z koniecznością ich regularnej impregnacji ze względu na eksploatację i zmienne warunki atmosferyczne. Pod tym względem praktyczniejsze są kostki z betonu - trwalsze, odporniejsze i tańsze. Wybór należy do użytkowników.

Oceń artykuł
3,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Gazeta Krakowska

Zdjęcia: Bruk-Bet

Polecamy Ci również

Zobacz także