Nieskazitelna czystość w łazience nie musi być problemowa...

Nieskazitelna czystość w łazience nie musi być problemowa...

Utrzymanie czystości w łazience bywa problemowe i czasochłonne. Coraz częściej decydując się na armaturę i zabudowę łazienkową sięgamy więc po inteligentne rozwiązania, które ułatwiają nam codzienną walkę z bakteriami.

Sprzątanie łazienkiEkspert z firmy TECE podpowiada jakie elementy wyposażenia pozwolą nam stworzyć zarówno elegancką, jak i higieniczną łazienkę dostosowaną do potrzeb wszystkich domowników.

W łazience i domowej toalecie zachowanie wysokiej higieny jest szczególnie ważne. Wysoka wilgotność powietrza oraz ciepło sprzyjają bowiem rozwojowi bakterii oraz drobnoustrojów groźnych dla ludzkiego zdrowia. Aby temu zapobiec, warto wybierać elementy armatury łazienkowej, które dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, pomagają w walce z bakteriami i utrzymaniu łazienki w nieskazitelnym stanie. Takim rozwiązaniem są z pewnością przyciski spłukujące TECEantibac z jonami srebra zaprojektowane do spłuczek podtynkowych. Działanie urządzenia jest bardzo proste. Jony srebra, dodane w procesie produkcji do tworzywa sztucznego, z którego wykonano przyciski, uaktywniają się przy każdym ich użyciu skutecznie, hamując rozwój bakterii, grzybów oraz powstawanie nowych mikroorganizmów na powierzchni przycisku.

Czytaj także: Perfekcyjna pani domu - poradnik home &you [GALERIA]

Co istotne, przez cały czas użytkowania jony srebra zapewniają pełną ochronę, bez konieczności stosowania chemicznych środków czyszczących. Wykonaną z wysokiej jakości tworzywa obudowę wystarczy regularnie przetrzeć wilgotną szmatką. Tego typu rozwiązanie posiada w swoim asortymencie również firma TECE. Skuteczność przycisków spłukujących TECEantibac potwierdza eskpertyza Forschungnstitut Hohenstein: Podczas tego badania w warunkach zbliżonych do praktyki wykazano, że produkt TECEantibac posiada silne działanie antybakteryjne.

Innym elementem armatury, w który warto wyposażyć higieniczną łazienkę jest niemal niewidoczne w podłodze łazienki odwodnienie liniowe, które z powodzeniem zastępując dowolny brodzik umożliwia zarówno wygospodarowanie większej powierzchni pod prysznicem, jak i zwiększa bezpieczeństwo użytkowania go przez osoby starsze i niepełnosprawne. Bogata paleta wzorów w ofercie firmy TECE pozwala na dopasowanie rusztów rynien do płyt, płytek ceramicznych oraz kamiennych płyt.

Czytaj także: Pamiętajmy o jesiennych porządkach!

Obok względów estetyki i komfortu równie ważną kwestią jest łatwość utrzymania rynny w czystości. W przypadku odwodnienia firmy TECE, po wyjęciu rusztu, zyskujemy bezproblemowy dostęp do rynny ukształtowanej w płaskie powierzchnie bez jakichkolwiek wnęk utrudniających czyszczenie, a po wyjęciu tulei spiętrzającej możemy w łatwy sposób wyczyścić syfon, dzięki czemu utrzymanie czystości jest prostsze.

- Z uwagi na wysoką funkcjonalność oraz niewielką wysokość konstrukcyjną, odwodnienie liniowe ze stali, szkła lub do kamienia naturalnego może być zastosowane zarówno w nowo budowanych obiektach, modernizowanych budynkach jak i starym budownictwie. Warto wybierać tego typu inteligentne i użyteczne w każdym domu rozwiązania. W znacznym stopniu wpływają one na komfort użytkowania oraz względy higieniczne. Tak funkcjonalne wyposażenie z pewnością pozwoli wyjść zwycięsko z łazienkowej walki z bakteriami - mówi Andrzej Marchewicz Doradca ds. Technicznych i Projektowych z firmy TECE.

Oceń artykuł
3,22 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Materiały prasowe

Polecamy Ci również

Zobacz także