Nowe trendy z tradycją w tle w firmie Paged Meble

0
Nowe trendy z tradycją w tle w firmie Paged Meble

Początki firmy Paged Meble sięgają 1881 roku, kiedy powstała pierwsza Fabryka Mebli Giętych w Jasienicy. Przez 131 lat firma gromadziła wiedzę o meblarskim rzemiośle i doskonaliła proces produkcji drewnianych stołów, krzeseł, mebli skrzyniowych oraz wytwarzania ich metodą tradycyjnego gięcia.

Woodways HarmonyTrzy polskie zakłady oferują ogromne możliwości firmie, a zebrane doświadczenie i kompetencje łączą się z nowoczesnymi technologiami i parkiem maszynowym.

Obecny kształt Paged Meble to wynik kilkuletnich przekształceń w Grupie Paged, które pozwoliły na stworzenie silnego, wielozakładowego przedsiębiorstwa z ugruntowaną pozycją na rynku krajowym i zagranicznym. Efektem zmian, które zaszły w połowie 2011 roku, jest nowy zarząd, a wraz z nim pozytywna energia oraz kontynuacja działań mających na celu umacnianie nowoczesnego i rzetelnego przedsiębiorstwa. Restrukturyzacje w zakładach pozwalają sprawnie i elastycznie reagować na potrzeby rynku. Swoje możliwości firma wykorzystuje tworząc ofertę dla różnych segmentów rynku, dzięki dwóm markom mieszkaniowym - Paged Meble i Woodways, oraz submarkom Design Collection, Meble Jarocin oraz Paged Kontrakt International.

Wprowadzane w firmie przemiany mają za zadanie repozycjonowanie i umacnianie pozycji silnych marek na rynku meblowym. Jedną z wprowadzonych zmian jest proces tworzenia nowych mebli oparty w dużej mierze na potrzebach ostatecznych odbiorców. Zespoły projektowe Paged Meble dokładnie analizują rynek przed rozpoczęciem prac nad nowymi produktami. Badane są trendy i potrzeby klientów, a na podstawie wniosków powstaje wiele konceptów, które ponownie konsultowane są z konsumentami. Opinie przyszłych użytkowników mają wpływ na ostateczny wygląd modeli, ich funkcjonalność, a nawet na kształtowanie poziomu cen.

Rok 2012 przyniesie kilka nowych projektów do sypialni, salonów i jadalni od Paged Meble. Kolekcje będą różnorodne, ale nawiązujące do najnowszych trendów. Wśród nowości znajdą się odniesienia do prostoty natury w odcieniach szarości oraz współczesna elegancja w naturalnym orzechu z akcentami onyksowej czerni. Pojawi się także nowoczesny, bezpretensjonalny zestaw w dębowym fornirze uzupełniony modnymi błyszczącymi frontami, czyli tradycyjna kolorystyka i zestawienie grafitu z mlekiem. Zarówno aktualne, jak i należące do premierowych kolekcji meble mają funkcjonalne szafki RTV, możliwości modułowego i różnorodnego komponowania oraz zestawiania. Doskonałym ich uzupełnieniem są designerskie, solidne oraz wielofunkcyjne stoły i ergonomiczne krzesła.

Z kolei w marcu Woodways tematami przewodnimi przygotowywanych kolekcji będą inspiracja stylem vintage, fascynacja bielą oraz współczesna klasyka. W 2012 roku tradycyjnie królować będą sypialnie wykorzystujące najmodniejszą kolorystykę, szlachetne forniry i niespotykane na rynku unikalne w formie łóżka. Nowością dla wymagających klientów będą dwie prestiżowe kolekcje mebli do jadalni.

Firma Paged Meble w swojej bogatej historii może poszczycić się wieloma nagrodami przyznawanymi zarówno przez ekspertów z branży designu i meblarstwa, jak i końcowych użytkowników ich wyrobów. W samym 2011 roku produkty marek Paged Meble i Woodways zostały obsypane wyróżnieniami, m.in. zdobyły podwójną nagrodę w konkursie "Dobry Design 2012 - w kategorii przestrzeń dziecka", "Dobry Design 2012 - Nagroda Konsumencka" oraz tytuł "Produkt Roku 2012" od wydawnictwa Meble Plus. W 2012 roku do złotych targowych medali startują sypialnia Harmony oraz krzesło Polonia, które, zdaniem ich twórców, zasługują na szczególną uwagę i mogą z chlubą reprezentować obecny styl projektowy marek Woodways i Paged Meble.

Efekty prac projektantów Paged Meble będzie można zobaczyć już wkrótce na targach w Poznaniu.

Oceń artykuł
3,71 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Paged Meble

Polecamy Ci również

Zobacz także