Nowoczesne apartamenty - śladami podniebnego luksusu

nowoczesny apartament

Rodzinne podróże powinny być przyjemne i rozwijać ciekawość świata. Jeśli więc wybieramy się na wielką wyprawę z dziećmi, pokażmy im najciekawsze architektonicznie i najbardziej rozbudzające wyobraźnię… budynki, w tym drapacze chmur.

Przedstawiamy listę pięciu, wybranych spośród najwyższych, drapaczy chmur na świecie, w których można zamieszkać. Każdy z nich oferuje bardzo nowoczesne i luksusowe apartamenty. Warszawa też może pochwalić się takimi inwestycjami.

One57, czyli dwa w jednym – Nowy York

Ten budynek to prawdziwe spełnienie „amerykańskiego snu”. Oszklona budowla oferuje apartamenty w astronomicznych cenach, z czego największa kwota to 90 mln dolarów. W zamian otrzymuje się jednak najlepszą jakość i komfort życia. Dla osób, pełniących funkcję concierge'a nie ma rzeczy niemożliwych. W oddzielonej części budynku znajduje się hotel, dzięki temu każdy może choć przez jeden dzień poczuć, jak mieszka się w jednym z najbardziej luksusowych wieżowców świata.

Przeczytaj: Jak urządzić salon - z klasą i przytulnie

New York by Gehry, czyli sztuka użytkowa dla bogatych – Nowy York

To drapacz chmur z nietypową, wręcz surrealistyczną fasadą, zaprojektowaną przez wybitnego architekta Franka Gehry'ego. To konstrukcyjne dzieło sztuki, ma więc zarówno zwolenników, jak i przeciwników. W budynku oprócz ogromnych przestrzeni mieszkalnych, znajdują się: sala koncertowa, klub fitness oraz niewielka szkoła.

nowoczesny apartament

Tour Odeon, czyli piętrowy dom w budynku – Monako

Przed rozpoczęciem budowy Tour Odeon, inwestor wykupił wszystkie budynki, które dzisiaj przylegają do tego osamotnionego monakijskiego drapacza chmur. Powstał tam wieżowiec oraz piękny park, dzięki któremu budynek zyskał na atrakcyjności i stał się symbolem przyjaznego środowisku budownictwa. Największy z apartamentów w Tour Odeon ma pięć kondygnacji, w tym piwniczkę na wino, basen oraz osobne piętro dla służby. Widoki, które zapewnia wychodzą wprost na wodę Morza Śródziemnego.

Zobacz: Wnętrze w stylu eklektycznym – odważne połączenia

Cosmopolitan Twarda 2/4, czyli luksusowe apartamenty – Warszawa

Ukończona w 2014 roku inwestycja przy ulicy Twardej 4 to jeden z największych i najbardziej luksusowych drapaczy chmur w Polsce. Jest wysoki na 160 metrów i został zaprojektowany przez wybitnego architekta – Helmuta Jahna. Dorównać mu może jedynie pobliski, nieukończony jeszcze, wieżowiec Złota 44. Cosmopolitan Twarda 2/4 oferuje prestiżowe apartamenty, z których – dzięki całkowicie przeszklonej fasadzie budynku – rozpościera się oszałamiający widok na Warszawę. W tym 44-piętrowym apartamentowcu znajduje się m.in. strefa fitness oraz imponujący taras widokowy, które są dostępne wyłącznie dla mieszkańców.

Warszawa słynie z szybkiego tempa życia, jednak położony w samym jej sercu Cosmopolitan Twarda 2/4 jest enklawą spokoju. Wykończenie apartamentów obejmuje najwyższej jakości naturalne materiały (m.in. marmur i granit), a wyposażenie (wraz z zabudową kuchenną) to produkty czołowych marek. Na parterze budynku znajdują się wyjątkowe restauracje i delikatesy.

Trump International Hotel and Tower – Chicago

Jest to kolejny budynek, znajdujący się w Stanach Zjednoczonych, należący do imperium Donalda Trumpa. Apartamentowiec ma niemal 424 metry. Wielki przepych to jedna z cech charakterystycznych tego drapacza chmur. Znajduje się w nim także skrzydło hotelowe, w którym można zatrzymać.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: materiał informacyjny partnera

Polecamy Ci również

Zobacz także