Nowoczesne, minimalistyczne akcenty

1
Nowoczesne, minimalistyczne akcenty

Czy zawsze muszą się one wiązać z rezygnacją z elementów bardziej tradycyjnego wystroju?

Nowoczesne wnętrze z farbą Manhattan firmy CaleleoNowocześnie

Wyraźnym wyznacznikiem nowoczesności w mieszkaniach jest technologia. Telewizory plazmowe, odtwarzacze dvd czy oświetlenie typu led to nie tylko zwykłe sprzęty użytkowe, lecz w dużym stopniu elementy dekoracyjne, bezpośrednio wpływające na wygląd poszczególnych pomieszczeń. Widoczne w ostatnich latach zamiłowanie do minimalizmu sprawia, że wyposażenie niektórych wnętrz ogranicza się do szklanego stolika, wygodnej sofy i właśnie różnego rodzaju sprzętów elektronicznych.

Dla części użytkowników zbyt duża oszczędność środków aranżacyjnego wyrazu jest rażąca lub po prostu niepraktyczna. Wypełniają więc przestrzeń mieszkalną szafami, półkami, fotelami czy zdobniczymi dodatkami. Właściwe ich dopasowanie decyduje w dużym stopniu o ostatecznym stylu urządzanej przestrzeni. Niezwykle ważne jest też, w jakie otoczenie zostaną one wkomponowane.

Ale z umiarem

Dylematy związane z wyborem charakteru wystroju pojawiają się bowiem już na etapie malowania ścian. Różnorodność systemów dekoracyjnych pozwala pokrywać ich powierzchnie nie tylko dowolnymi kolorami, lecz również przy zastosowaniu technik, dających rozmaite rezultaty wizualne. Farby strukturalne, pokrycia matowe lub błyszczące oraz cała gama tynków dekoracyjnych to dziś sposób na tworzenie wszelkiego rodzaju rozwiązań zdobniczych. Aby uniknąć rozterek i nie przyprawić się o zawrót głowy, można wybrać stonowane zdobienia, które będą właściwe dla różnych wizji i trendów wnętrzarskich.

Nowoczesne wnętrze z farbą Manhattan firmy Cameleo- Do wnętrz z nowoczesnym, modernistycznym wyposażeniem znakomicie pasują ściany o metalicznym efekcie - podpowiada Bartosz Gołaszewski z firmy Cameleo, producenta farb i tynków dekoracyjnych - Jednocześnie dzięki możliwości zabarwienia specjalnej farby strukturalnej wybranym pigmentem, uzyskujemy szeroką paletę rozwiązań, które mogą w rzeczywistości sprawdzić się także w bardziej tradycyjnych aranżacjach. Otrzymany charakterystyczny połysk to bowiem przede wszystkim sposób na wprowadzenie do wnętrza nastrojowej elegancji. Odpowiednio dobrana kolorystyka pozwala natomiast nadać tej elegancji dowolny wyraz, dostosowany do całości wystroju.

Po swojemu

Poszukiwanie konkretnego stylu przy urządzaniu mieszkania wynika w dużym stopniu z potrzeby stworzenia wokół siebie niepowtarzalnego, lecz jednocześnie gustownego i spójnego wizualnie otoczenia. Dlatego coraz częściej decydujemy się na niestandardowe elementy zdobnicze, które faktycznie określają charakter poszczególnych pomieszczeń.

Minimalistyczny design z farbę Metallic Paint firmy CameleoNowoczesny design nie musi jednak zawsze wiązać się z ograniczaniem do minimum zastosowanych środków. Coraz więcej jest niebanalnych kolekcji mebli, dodatków, a nawet sprzętu rtv. Możemy więc sami komponować ze sobą kolejne detale, a także umiejętnie łączyć różnorodne trendy. Ton nadany przez metaliczne efekty na ścianach stanowi bardzo dobre tło dla najnowszego modelu telewizora, lecz również dla tradycyjnie stylizowanego kompletu szafek.

W każdym przypadku liczy się przemyślane dobieranie poszczególnych urządzeń i dekoracji, żeby interesujący, oryginalny wystrój był jednocześnie estetyczny. - Aby wzbogacić efekt uzyskany dzięki zastosowanej farbie, możemy przy pomocy specjalnej pacy stworzyć na ścianie dekorację pełną nieregularnych form i różnych odcieni - dodaje Bartosz Gołaszewski z Cameleo. Współczesne trendy wnętrzarskie to bowiem przede wszystkim możliwość opracowywania własnego, niepowtarzalnego stylu.

Oceń artykuł
3,64 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także