Nowoczesne schody bez poręczy i balustrad

Nowoczesne schody bez poręczy i balustrad

Schody bez poręczy i balustrad to precyzyjne wykonanie i nietypowa, ukryta w ścianie konstrukcja. Taki jest też nowy model Teno firmy Rintal Polska. Poznaj minimalistyczny szyk, który sprawdzi się w oryginalnych, nieprzeciętnych wnętrzach.

nowoczesne schodyschody wspornikowe

W schodach wspornikowych Teno firmy Rintal Polska lekka, ażurowa forma to precyzyjne podkreślenie ich charakteru i unikatowości. Taki efekt daje ukryta, metalowa konstrukcja oparta na stopniach montowanych bezpośrednio do ściany nośnej budynku. W Teno stopnie sprawiają wrażenie lewitujących w powietrzu, dlatego idealnie sprawdzą się w tych wnętrzach, którym chcemy nadać otwarty, przestrzenny charakter.
Model Teno wyróżnia bezprecedensowa konstrukcja pozbawiona stelaży i balustrad. Schody mocowane są w ścianie bez żadnych dodatkowych podpór. Ta niecodzienna forma, w której widoczne są wyłącznie stopnie, daje schodom złudzenie lekkości, wręcz unoszenia się w powietrzu. W modelu Teno można zdecydować o liczbie biegów i kształcie stopni, choć optymalnymi parametrami są stopnie o grubości 8 lub 12 cm, wysokości 18-20 cm, szerokości 100 cm oraz głębokości podstawowej 25-30 cm.

 schody wspornikowe ze stopniami z drewnaschody drewniane wspornikowe

Chcesz podkreślić unikalność modelu Teno? Wybierz stopnie z litego drewna o grubości 8 cm. Choć charakter schodów Teno sugeruje montaż bez balustrad, nie ma przeszkód aby dodatkowo zainstalować metalowe czy drewniane pochwyty naścienne. Umiejętnie dobrane mogą stanowić idealne uzupełnienie tego modelu, niezaburzające jego unikalnej, minimalistycznej konstrukcji.

Montaż schodów wspornikowych przebiega dwuetapowo. W pierwszej kolejności instalowana jest stalowa konstrukcja w ścianie surowej lub otynkowanej, w drugim etapie montowane są stopnie drewniane.
Cena za Teno zależy od wybranych materiałów wykończeniowych i zaczyna się od kwoty 13 tys. zł.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Rintal Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także