Nowocześnie i przestronnie - proste, geometryczne formy

Nowocześnie i przestronnie - proste, geometryczne formy

Najnowsze trendy koncentrują się na uczynieniu z mieszkania bezpiecznego azylu, w którym schowamy się przed codziennym chaosem i zgiełkiem. W kreowaniu klimatu wyciszenia oraz spokoju pomagają proste, geometryczne formy i brak przesadnej dekoracyjności.

Drzwi QUADRO marki Invado - orzech amerykańskiStyl nowoczesny to tak naprawdę co najmniej kilka trendów, które łączy zamiłowanie do funkcjonalności, prostoty, ale i niebanalnych rozwiązań. Choć odnajdziemy w nim wiele pomysłów zaczerpniętych z minimalizmu, to jednak innowacyjna stylistyka wychodzi daleko poza jego ramy. Ascetyczna konwencja to dla niej punkt wyjścia do poszukiwania luźnych inspiracji w secesji, glamour czy klasyce.

Mniej znaczy lepiej

Wnętrze, w którym nie potykamy się o nadmierną ilość przedmiotów, pozbawione przesadnej ilości kwiatków czy pamiątek na półkach, staje się nie tylko bardziej przestronne, ale i komfortowe w codziennym funkcjonowaniu. Uporządkowana przestrzeń wygląda efektownie i nie musi wcale być przy tym sterylna. Wręcz przeciwnie - operując tradycyjnymi motywami, nowoczesna stylistyka tworzy zupełnie nowe, oryginalne aranżacje.

Czytaj także: Solidność i elegancja - drzwi drewniane DOMINO firmy INVADO

Plastik i aluminium mogą przybrać formę krzeseł w stylu Ludwika XIV, a szlachetny, drewniany stół będzie znakomicie komponował się z barwnym obrusem. Świadoma rezygnacja z dużej ilości detali pozwala skupić uwagę na formach i proporcjach. Przestrzenie, które do tej pory nie były eksponowane, teraz przemawiają własnym głosem. Dlatego zamiast ciężkich zasłon w oknach wiszą lekkie zasłonki, a na podłogach królują niewielkie dywaniki. Aby przełamać oszczędność takiej aranżacji warto poeksperymentować z kolorami i dodatkami.

Drzwi QUADRO marki Invado - dąb bielonyWzorzyste, orientalne lub secesyjne narzuty na łóżko czy też intensywnie czerwony obrus na pewno ożywią wnętrze. Stosowanie się do zasady "im mniej tym lepiej" nie oznacza że na półce nie może pojawić się jakiś wyjątkowo dekoracyjny element, jak wazon z roślinnym ornamentem czy mała rzeźba. Dodatki powinny być jednak wprowadzane z rozwagą, tak aby dopełniały, a nie dominowały nad całością.

Czytaj także: Świeżość i styl - drzwi GWINEA marki INVADO

Drzwi do równowagi

Atmosfera harmonii i komfortu osiągnięta zostaje dzięki właściwemu doborowi mebli i sprzętów codziennego użytku. To one odgrywają główną rolę w designie nastawionym na połączenie funkcjonalności i estetyki. Dlatego ciekawym uzupełnieniem tego bezpretensjonalnego klimatu będą drzwi fornirowane QUADRO, z oferty INVADO. Ich atutem jest elegancka, prosta forma i oryginalna, zachowująca wyraźne usłojenie drzewa faktura.

Czytaj także: Pełen styl, czyli drzwi bez przeszkleń. W jakich pomieszczeniach będą odpowiednie?

Brak przeszkleń pomaga w budowaniu klimatu wyciszenia i intymności. Dostępne w kolorystyce ciepłych brązów, drzwi QUADRO pasują do komfortowego salonu, ale też kuchni czy sypialni. Ze swoim zrównoważonym designem wspaniale wpisują się w estetykę nowoczesnego, harmonijnego wnętrza.

Oceń artykuł
4,00 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Intro Media

Polecamy Ci również

Zobacz także