Nowość! Tynk Mozaikowy marki Dekoral Professional

0
Nowość! Tynk Mozaikowy marki Dekoral Professional

Atrakcyjne wizualnie i wytrzymałe wykończenia ścian można uzyskać za pomocą odpowiednio dobranego tynku strukturalnego.

Tynk Mozaikowy marki Dekoral ProfessionalMarka Dekoral Professional wzbogaciła swoją ofertę o Tynk Mozaikowy, który dzięki zawartości naturalnych kruszyw i wysokogatunkowych żywic gwarantuje ciekawy efekt estetyczny oraz trwałość wyprawy tynkarskiej.

Czytaj także: Uporczywa plama na ścianie. Jak się jej pozbyć?

Tynki zewnętrzne są nieustannie narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Muszą być zatem wyjątkowo wytrzymałe, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tak trwałej struktury, warto, aby również zapewniały oryginalne efekty wizualne. Marka Dekoral Professional wprowadziła do swojej oferty nowoczesny Tynk Mozaikowy, który oprócz zastosowania na zewnątrz jest także polecany do ozdobnego wykańczania ścian w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych, takich jak korytarze, klatki czy poczekalnie.

Tynk Mozaikowy jest tynkiem strukturalnym opartym na bazie żywicy akrylowej i naturalnych kruszyw barwionych. Może być stosowany na różnego rodzaju podłoża, takie jak: beton, tynki cementowe, gipsowe i cementowo - wapienne, oraz płyty gipsowo - kartonowe. Tworzy cienkowarstwową, ozdobną wyprawę tynkarską, która dzięki wyraźnej fakturze podkreśla wygląd całych elewacji zewnętrznych bądź ich fragmentów. Za jego pomocą można wyeksponować np. cokoły, podmurówki czy wnęki okienne. Czytaj także: Jesień-zima 2012 we wnętrzach: modne trendy na ścianach z Dekoralem [GALERIA]

Tynk Mozaikowy marki Dekoral Professional nadaje się również do stosowania wewnątrz budowli. Dzięki odporności na ścieranie może być stosowany w obiektach użyteczności publicznej. Zwarta struktura, którą produkt osiąga się po całkowitym wyschnięciu, gwarantuje trwałość powierzchni, a ewentualne ubytki można naprawić w łatwy sposób.

Tynk Mozaikowy marki Dekoral Professional charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża dzięki czemu jest łatwy w aplikacji. Może być nakładany ręcznie bądź maszynowo. Tworzy niskonasiąkliwą powierzchnię i jest odporny na działanie wody. Optymalne warunki do jego stosowania to temperatura w granicach od +5 do +25°C i względna wilgotność powietrza nie przekraczająca 70%. Warstwa nałożonego tynku schnie ok. 8 h, a jej całkowite utwardzenie następuje po upływie 48 h.

Czytaj także: Wyjątkowe efekty malarskie - bardziej wyszukane lub stonowane rozwiązania estetyczne

Przybliżona wydajność Tynku Mozaikowego marki Dekoral Professional dla ziarna o grubości 1 mm to ok. 3 - 4,5 kg/m2, a dla ziarna o grubości 1,5 mm ok. 3,5 - 4,5 kg/m2. Produkt dostępny jest w opakowaniach o pojemności 25 kg.

Oceń artykuł
3,17 / 12 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Dekoral

Polecamy Ci również

Zobacz także