Nowości Design Collection na Festiwalu Designu w Łodzi

0
Nowości Design Collection na Festiwalu Designu w Łodzi

Paged Meble od kilku lat aktywnie współpracuje z łódzkim Festiwalem Designu. Podczas najbliższej edycji festiwalu marka zaprezentuje nowe propozycje z kolekcji Design Collection. Dla zwiedzających jest to także okazja do obejrzenia i przetestowania stołu i krzesła Polonia, które w ramach Lodz Design Festival otrzymały nagrodę must have!

Nowa kolekcja marki Paged MebleKrzesło i stół Polonia, nagrodzone w ramach plebiscytu must have! charakteryzują subtelne i delikatne linie. Meble mają toczone nogi, dzięki którym są bardzo wytrzymałe, a zarazem niezwykle lekkie, nie tylko wizualnie - to najlżejsze krzesła w ofercie Paged Meble. Rozkładany stół Polonia jest idealnym rozwiązaniem zarówno do niewielkich kuchni, jak i nowoczesnych jadalni. Prototypowy zestaw został zaprojektowany przez Jadwigę Husarską-Chmielarz w typowo polskich barwach: bieli i czerwieni. Ale kolekcja doskonale prezentuje się także w naturalnym kolorze drewna bukowego, a dla zwolenników odważnych rozwiązań doskonałą propozycją będą meble w wyrazistych kolorach emalii np. żółtym, pomarańczowym czy lazurowym. Połączenie oryginalnej formy z odważnymi kolorami z pewnością odmieni niejedno wnętrze.

"W ramach Design Collection rozwijamy nowoczesne i odważne koncepcje wzornicze nawiązujące do światowych trendów. Często też nasi projektanci inspirują się meblami sprzed lat. Takie historyczne odniesienie ma także Polonia. Wzór ten sprzedajemy na rynkach międzynarodowych, ale bardzo zależy nam by zagościł także w polskich domach. Dlatego niezmiernie cieszy nas wyróżnienie must have! dla stołu i krzesła Polonia. Jego autorka, młoda polska projektantka Jadwiga Husarska-Chmielarz, zaprojektowała już dla Paged Meble wiele rozpoznawalnych i znakomicie się sprzedających wzorów krzeseł. W swoich projektach łączy thonetowskie tradycje mebli giętych z nowoczesnym europejskim wzornictwem. Mamy nadzieję, że projekty, które znalazły uznanie w oczach ekspertów, spotkają się też z zainteresowaniem klientów" - powiedziała Julitta Maciejewska-Walczak, Dyrektor Marketingu Paged Meble.

Nowa kolekcja marki Paged MebleLodz Design Festival przyciąga miłośników nowoczesnego wzornictwa, odważnych form i niebanalnych rozwiązań. Jest zatem idealnym miejscem na prezentację nowości Design Collection. Pierwszą z nich jest seria SALT czyli kolekcja łącząca cechy krzesła i fotela. Komfort siedzenia zapewniają tu zarówno szerokie, wygodne siedziska, jak i delikatne, kunsztownie wykonane oparcia. Zastosowane w projekcie oryginalne kolory oraz elementy toczone nawiązują do modnego obecnie trendu Vintage. Autorką projektu jest J. Husarska-Chmielarz.

Wzrok odwiedzających z pewnością przyciągnie stolik kawowy CRABO zaprojektowany przez Kingę Chmielarz. Ten zaskakujący formą mebel dowodzi, jak inspirująca potrafi być natura. Zaskakuje swoją rozbudowaną funkcjonalnością i mnogością miejsc na przechowywanie - mieści w sobie dwie szuflady, blat ułatwiający pracę na laptopie i otwierany pojemnik na drobiazgi.

Na uwagę zasługuje też nowa odsłona krzesła XCHAIR, autorstwa J. Husarskiej-Chmielarz, tym razem w wersji tapicerowanej. Ciesząca się uznaniem seria w nowej formie nie zmieniła kształtu, ale dzięki poszyciu z miękkiej tkaniny nowy, bardziej przyjazny charakter. Tapicerowane XCHAIR S ocieplą każde wnętrze i sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne.

Szósta edycja Festiwalu Designu w Łodzi odbędzie się między 18 a 28 października 2012 roku. Stoisko Paged Meble będzie dostępne dla zwiedzających w hali głównej przy ul. Targowej 35.

Oceń artykuł
3,20 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Paged Meble

Polecamy Ci również

Zobacz także