Nowy piekarnik do zabudowy firmy Samsung oszczędzi twój...

Nowy piekarnik do zabudowy firmy Samsung oszczędzi twój...

Na lutowych targach w Monako został pokazany najnowszy piekarnik do zabudowy - NV70F7. To ciekawe pod względem wzornictwa, a jednocześnie niezawodne urządzenie jest przeznaczone dla klientów, którzy oczekują swobody w realizowaniu kulinarnych fantazji.

Ten piekarnik świetnie nadaje się do każdej kuchni. Wyposażono go w przemyślane funkcje i zaawansowane rozwiązania energooszczędne.

Opcja Fan + Grill umożliwia także grillowanie

- Przyjrzeliśmy się życiu osób, które mają pracownie lub domy z niewielkimi kuchniami. Na tej podstawie stworzyliśmy prezentowany piekarnik - przekonuje BK Yoon, Szef Pionu Elektroniki Użytkowej w Samsung Electronics. - Powstało urządzenie, które ma zaawansowane funkcje i jednocześnie jest jednym z najbardziej energooszczędnych piekarników na rynku. Dodatkową zaletą jest charakterystyczne dla urządzeń klasy high-end wyrafinowane wzornictwo - dodaje BK Yoon.

Czytaj także: Nowa pralka Eco Bubble - tanie i ekologiczne pranie w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem

Technologia Twin Convection(TM): innowacyjny piekarnik 3 w 1 otwiera świat nowych możliwości

Nowy piekarnik firmy Samsung wyposażono w technologię Twin Convection(TM), która pomaga oszczędzać czas i energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki znajdującej się w komorze piekarnika ruchomej przegrodzie, za pomocą której użytkownik sam decyduje, jak chce skorzystać z piekarnika. Może zrobić to na trzy sposoby:

  • Wstawiając przegrodę zmniejszyć pojemności komory o połowę. Użycie niewielkiej części piekarnika, np. do szybkiego przygotowania niewielkiej przekąski, zmniejsza ogrzewaną przestrzeń, przez co używana część nagrzewa się szybciej, a zużycie prądu jest niższe.
  • Opcja jednoczesnego przygotowania dwóch posiłków jest idealna dla osób, których życie toczy się szybko. Przegroda tworzy dwie komory wewnętrzne, umożliwiając przygotowanie dwóch różnych rodzajów dań (na przykład mięsa i ciasta) jednocześnie w różnych temperaturach. Przegroda przeciwdziała przenikaniu ciepła i zapachów.
  • Naturalnie można wykorzystać całą 70-litrową komorę. To idealne rozwiązanie, gdy np. w ramach świątecznego posiłku przygotowujemy pieczonego indyka lub potrawę z jagnięciny.

Optymalizacja trybów pracy: wyższy poziom sztuki kulinarnej

Wśród wielu funkcji nowego piekarnika firmy Samsung znalazły się również dwa specjalistyczne programy przygotowania posiłków: Optimized i Pro-Cooking. Dzięki nim nawet proste potrawy stanowią prawdziwą ucztę dla podniebienia.

Tryb Pro Roasting umożliwia szybkie obsmażenie potraw mięsnych w temperaturze 220 stopni Celsjusza, aby zapobiec wypływaniu soków, a następnie kontynuację pieczenia w niższej temperaturze.

Tryb intensywnej obróbki cieplnej - Intensive Cooking - ma zastosowanie przy potrawach mrożonych. Piekarnik wykorzystuje wówczas wszystkie grzejniki jednocześnie, co zapewnia szybkie i równomierne rozmrażanie i pieczenie.

Urządzenie ma dwie funkcje podgrzewania. Pierwsza to podtrzymywanie temperatury, aby potrawa nie wystygła, druga natomiast polega na możliwości podgrzania talerzy.

Kolejny program, Fan + Grill umożliwia grillowanie. Grillować można w domu bez oglądania się na pogodę na zewnątrz, a grillowane potrawy będą soczyste oraz dobrze upieczone.

Czytaj także: Czy piekarnik może być energooszczędny?

Wśród innych zalet piekarnika należy wymienić wbudowane systemy umożliwiające błyskawiczne nagrzewanie i chłodzenie urządzenia. Dzięki opracowanemu przez firmę Samsung systemowi szybkiego podgrzewania wstępnego, jest możliwe szybkie, równomierne podgrzanie piekarnika w zaledwie sześć minut, w zależności od żądanego poziomu temperatury. Dwukierunkowy system chłodzenia to gwarancja szybkiego doprowadzania urządzenia do bezpiecznej temperatury.

Połączenie wyrafinowanej formy z funkcjonalnością. Minimalistyczne wzornictwo

Elegancka linia nowego piekarnika powoduje, że wygląda on doskonale w bardzo różnych wnętrzach. Nowy piekarnik przykuwa wzrok niezależnie od tego, czy stanowi główny element przestrzeni, czy też dzieli ją z innymi wbudowanymi urządzeniami kuchennymi Samsung z kolekcji Neo jak np.: okap, płyta grzewcza czy kuchenka mikrofalowa.

Zaokrąglone uchwyty i opływowe kształty nadają całości wyrafinowany wygląd i sprawiają, że urządzenie spełnia wszelkie wymogi użytkowników.

Kierując się wynikami badań przeprowadzonych wśród konsumentów, Samsung stworzył nowy interfejs urządzenia, który odzwierciedla sposób, w jaki użytkownicy faktycznie programują jego pracę, zachowując następującą kolejność: tryb pracy, temperatura gotowania i czas gotowania. W większości konwencjonalnych piekarników kolejność ta wygląda zwykle inaczej, przez co użytkownik musi dostosować się interfejsu urządzenia. Teraz wszystkie ustawienia są łatwo dostępne i dobrze zaprojektowane.

Oceń artykuł
2,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Samsung

Polecamy Ci również

Zobacz także