Nowy wygląd starych powierzchni drewnianych

Nowy wygląd starych powierzchni drewnianych

Drewno jest materiałem o wyjątkowych właściwościach - naturalne, ciepłe i piękne, a przy tym wyjątkowo trwałe. Niestety starzejący się materiał wymaga solidnej renowacji. Nowy wygląd oraz odpowiednią ochronę zapewni mu Bejca Kryjąca marki Drewnochron.

Silnie kryjący produkt pozwala odświeżyć wygląd drewnianych przedmiotówDecydując się na użycie drewna musimy liczyć się z tym, że wymaga ono wyjątkowej i regularnej pielęgnacji. Szczególnej uwagi wymagają elementy eksploatowane na zewnątrz, ponieważ są narażone dodatkowo na szkodliwe warunki atmosferyczne. Odnawianie elementów drewnianych takich jak meble, altany, płoty, ogrodzenia czy drewniane elewacje, to również okazja do zmiany ich wyglądu. Szeroka paleta kolorystyczna, w połączeniu z bardzo dobrymi parametrami ochronnymi, jakie oferuje Bejca kryjąca marki Drewnochron, pozwala stworzyć wyjątkowe i trwałe aranżacje. Silnie kryjący produkt pozwala przedłużyć żywotność drewnianych przedmiotów. Zamiast pozbywać się ich i kupować nowe, możemy je z powodzeniem odrestaurować.

Czytaj także: Jak podkreślić szlachetny charakter drewna zarówno jasnego, jak i ciemnego?

Nowe - stare meble

Z wiekiem drewno traci swoją barwę i ciemnieje. Możemy wówczas zdecydować się na jego rozjaśnienie lub całkowitą zmianę kolorystyki. Drewnochron proponuje 10 gotowych odcieni Bejcy kryjącej: biały brzozowy, zielony klonowy, brązowy kasztan, szary świerkowy, żółty lipowy, orzech laskowy, mahoń tradycyjny, czarny hebanowy, beżowy grab oraz miętowy platan. Ponadto, mieszając kolory możemy stworzyć własną, unikalną kompozycję.

Bejca kryjąca chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymiSzeroka gama dostępnych barw gwarantuje zarówno odświeżenie surowca, jak i nadanie drewnianym elementom całkowicie nowego wyglądu. Dodatkowym atutem jest wysokie krycie, a także wyjątkowa trwałość koloru. Dzięki właściwościom Bejcy kryjącej marki Drewnochron możemy na kolejne lata zachować meble, do których mamy szczególny sentyment - posiadające swoją historię bądź wyjątkowy urok.

Czytaj także: Odnawianie domków i altanek ogrodowych - aby drewno zawsze było piękne!

Wzmocnione i bezpieczne drewno

W przypadku elementów eksploatowanych na zewnątrz takich jak ogrodzenia, altanki, okiennice i drewniane elewacje niezwykle istotna jest ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, np. deszczem i zmianami temperatury. Barwniki zawarte w preparacie stanowią barierę dla szkodliwego promieniowania UV. Powłoka, którą tworzy Bejca kryjąca marki Drewnochron jest odporna na wgniecenia i uderzenia, co stanowi zabezpieczenie powierzchni drewnianych. Przydaje się to zwłaszcza w przypadku mebli, bram i drzwi, które są przede wszystkim narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ich naturalne zużycie wpływa również na sam wygląd drewna, z którego są wykonane. Jednak wykorzystując silnie kryjącą bejcę, dajemy im nowy wygląd, który całkowicie maskuje niedoskonałości.

Dzięki bejcy kryjącej możemy na kolejne lata zachować stare mebleŁatwy sposób na nowe drewno

Jeśli mamy zamiar przeprowadzać samodzielną renowację, istotna jest dla nas łatwość aplikacji. Pracę należy zacząć od przygotowania powierzchni drewna. Przede wszystkim należy usunąć z niej nierówności (najlepiej przy pomocy papieru ściernego), odtłuścić ją i wysuszyć. Elementy używane na zewnątrz malujemy zabezpieczającym bezbarwnym Impregnatem Drewnochron oraz farbą podkładową (np. Gruntomal marki Dekoral zmniejszający chłonność surowca). Przedmioty eksploatowane wewnątrz domu wystarczy zagruntować, np. Pokostem marki Drewnochron. Powierzchnie wcześniej malowane matujemy i usuwamy z nich wszystkie spękane oraz łuszczące się fragmenty powłoki.

Czytaj także: Ochrona i zdobienie drewna w jednym

Przed użyciem dokładnie mieszamy bejcę, aby uzyskać jednolity kolor i połysk. Optymalna temperatura powietrza i podłoża gwarantująca prawidłowe warunki schnięcia wynosi między +10?C a +25?C. Nanosimy maksymalnie dwie warstwy za pomocą wałka, pędzla lub natrysku, zachowując 14-godzinny odstęp czasowy pomiędzy kolejnym malowaniem. Zarówno w trakcie pracy, jak i po zakończeniu powinniśmy często wietrzyć pomieszczenia (jeśli odbywa się ono wewnątrz). Tak pomalowane powierzchnie zyskają nowy wygląd oraz odpowiednią ochronę i będą mogły z powodzeniem służyć przez kolejne lata.

Oceń artykuł
3,00 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Drewnochron

Polecamy Ci również

Zobacz także