Nowy wymiar efektów dekoracyjnych

0
Nowy wymiar efektów dekoracyjnych

Zacierki oraz barwne szablony na ścinach dziś nikogo już nie zaskakują. Alternatywą mogą się więc okazać nowatorskie efekty dekoracyjne marki Sigma Coatings.

Sigmulto StuccoMetaliczny blask, eksperymenty ze strukturą lub imitacje włoskich marmurów - to tylko niektóre z ciekawych propozycji dla stylowych wnętrz.

Z roku na rok gusta Polaków stają się coraz lepsze i... odważniejsze. Stajemy się bardziej kreatywni w dziedzinie urządzaniu wnętrz, chętniej też spoglądamy na światowe trendy. Nic więc dziwnego, że proste efekty na farbach dekoracyjnych dziś przestają nas zadowalać. Projektanci wnętrz, coraz częściej stawiają sobie pytanie: Co zrobić ze ścianami, aby uzyskać naprawdę oryginalny styl we wnętrzu? Odpowiedź okazuję się prosta: Marka Sigma Coatings (PPG Deco Polska) posiada specjalną gamę produktów, dedykowanych do tworzenia unikatowych efektów dekoracyjnych. Dzięki nim można zrewolucjonizować naprawdę każde wnętrze.

Sigma Kwarts - idealna baza dla ściennych struktur

Farba strukturalna Sigma Kwarts to świetny pomysł dla każdego, kogo nudzi klasyczna gładkość ścian. Dostępna jest w wersji białej oraz barwnej (w systemie kolorowania Color PRO). Idealnie sprawdza się w mieszkaniach oraz biurach. Jej unikatowa receptura umożliwia bardzo kreatywną obróbkę zaraz po nałożeniu na powierzchnię. Tym samym z powodzeniem możemy (za pomocą pacy, szpachelki lub wałka) kształtować rozmaite struktury na ścianach, imitujące m.in. fakturę skał, piasek bądź tkaninę. Na tym jednak nie koniec. Powłoka tworzona przez farbę jest na tyle plastyczna, że z łatwością uzyskamy także bardziej skomplikowane wzory, choćby takie jak drobne różyczki, które będą się świetnie prezentować w kameralnych wnętrzach (np. w małej restauracji)

Po wyschnięciu Sigma Kwarts daje powłokę gruboziarnistą, odporną na zabrudzenia i uszkodzenia. Farba doskonale współpracuje z innymi produktami marki Sigma Coatings (np. farbą Sigmulto Expression) - możemy więc ją dowolnie pomalować, aby uzyskać jeszcze bardziej wyjątkowy efekt. Szczególnie efektowne okazuje się np. połączenie z farbą Sigmulto Metallic, wyróżniającą się metalowym połyskiem, który dodatkowo podkreśli fakturę ścian.

Sigmulto Expression - wyraź tysiące emocji

Wyjątkowe i wielobarwne efekty dekoracyjne - to największa zaleta wodorozcieńczalnej, półprzezroczystej farby dekoracyjnej Sigmulto Expression. Produkt dostępny jest w systemie kolorowania Color PRO, oferującym 1950 kolorów z międzynarodowej klasyfikacji NCS. Sigmulto Expression zapewnia ogromną swobodę w tworzeniu wybranych efektów dekoracyjnych, które sprawdzą się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i powierzchniach publicznych. Możemy więc nanieść na powierzchnię warstwę farby a później swobodnie modyfikować jej wygląd - wystarczy np. przyłożyć do niej folię malarską, aby uzyskać efekt pajęczyny lub przejechać wałkiem typu creation, by nadać ścianie klimatyczny, stylizowany na vintage wygląd.

Sigmulto Expression wspaniale współpracuje także ze wspomnianą farbą Sigma Kwarts. Półprzezroczysty charakter produktu sprawia, że nie kryje on całkowicie powierzchni, na którą został naniesiony. Pozwala więc wydobyć i doskonale podkreślić charakter produktów strukturalnych, takich jak farby kwarcowe lub tynki dekoracyjne.

Oceń artykuł
3,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także