Ochrona drewna w jeden dzień

Ochrona drewna w jeden dzień

Weekend jest po to, aby odpocząć. A jeżeli mamy coś do zrobienia w ogrodzie? Spokojnie, majsterkowanie może stać się przyjemnością. Wystarczy tylko użyć odpowiednich produktów i narzędzi, a będziemy mieć czas na wycieczkę rowerową, relaks w hamaku z książką w ręku czy grillowanie z rodziną.

ochrona drewnaBłyskawiczny remont

Podkład, schnięcie, malowanie, znowu schnięcie i na koniec druga warstwa. Zazwyczaj użycie środków ochrony drewna na bazie rozpuszczalnika oznacza wiele godzin spędzonych z pędzlem w ręku. Drażniący zapach także nie zachęca do pracy.
Aby z pielęgnacją drewnianych powierzchni uporać się w jak najkrótszym czasie, kupmy produkt szybkoschnący na bazie wody. Z powodzeniem można go zastosować do malowania tarasu, altanki czy mebli ogrodowych.

– Nowoczesne preparaty wodne wysychają po kilku minutach od pomalowania, a drugą warstwę nałożymy po dwóch godzinach. Nie musimy się obawiać, że rozbrykany maluch zostawi odcisk swojej dłoni na świeżo pomalowanej desce, a my będziemy musieli zaczynać pracę od początku – mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny firmy Altax.

Ochrona tarasu i mebli ogrodowych

Przyjemność patrzenia na naturalne drewno w ogrodzie wymaga inwestycji. Konieczne jest stosowanie produktów ochronno-dekoracyjnych. Możemy jednak mieć pewność, że taka troska zwróci nam się kosztowo w przyszłości.
Drewno na tarasie jest nieustannie narażone na wpływ wilgoci czy ataki szkodników. Podczas gdy meble ogrodowe ukryjemy po sezonie przed niszczącym działaniem niskich temperatur, taras będzie musiał wytrzymać próbę deszczu i śniegu. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie desek impregnatem technicznym, a następnie środkiem ochronno-dekoracyjnym. W ogrodzie dobrze sprawdzi się olej do drewna.

– Olej wnika głęboko w strukturę drewna, co gwarantuje najlepszą ochronę. Doskonale podkreśla rysunek słojów i jest prosty w użyciu. Zarówno na taras, jak i na meble ogrodowe można go nakładać pędzlem albo specjalnym aplikatorem, który jest równomiernie rozprowadzi produkt – mówi Andrzej Wójcik.

Pielęgnacja na co dzień

Impregnacja to nie wszystko. Większość z nas, chce cieszyć się oryginalnym kolorem drewna jak najdłużej, dlatego musimy regularnie je pielęgnować. Ze względu na fakt, że z czasem drewno ciemnieje, warto wybrać środek, który je rozjaśni i ożywi. Najlepiej, żeby taki preparat miał moc usuwania brudu i kurzu oraz był bezlitosny dla mchów, pleśni i glonów.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Altax

Polecamy Ci również

Zobacz także