Ochrona i zdobienie drewna w jednym

Ochrona i zdobienie drewna w jednym

Przeprowadzając okresowe renowacje drewnianych elementów zdarza nam się również zmieniać ich kolorystykę. Nie musimy do tego celu stosować dwóch różnych preparatów, wystarczy użyć Lakierobejcy 2 w 1 marki Drewnochron.

impregnacja drewnaDrewno jest materiałem wymagającym starannej pielęgnacji. Jeśli zależy nam na zachowaniu jego piękna i funkcjonalności przez długi czas, powinniśmy odpowiednio wykonywać jego renowację. Malowanie przeprowadzamy przede wszystkim w przypadku nowego drewna, ale również kiedy zniszczeniu ulegają starsze powłoki. Daje to także okazję do zmiany jego kolorystyki, którą możemy dostosować do indywidualnych wymagań. Nie musimy jednak używać do tego dwóch różnych preparatów. Ochronę i jednocześnie ozdobny efekt zapewni łatwa w użyciu Lakierobejca 2 w 1 marki Drewnochron. Produkt doskonale nadaje się do elementów drewnianych i drewnopochodnych przeznaczonych do eksploatacji wewnętrznej oraz zewnętrznej, np. okien, drzwi, boazerii, altanek i mebli ogrodowych. Jego główną zaletą jest ochrona drewna. Tworzy powłokę odporną na działanie promieni słonecznych, a także szkodliwe warunki atmosferyczne. Ponadto charakteryzuje się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Uwydatnia rysunek drewna i umożliwia zmianę kolorystyczną - w palecie znajdziemy 8 gotowych barw, takich jak np. dąb, mahoń, heban czy zielony.

Sam zapewnij drewnu odpowiednią ochronę

Malowanie drewna Lakierobejcą 2 w 1 marki Drewnochron jest nie tylko proste, ale i przyjemne, ponieważ środek wydziela w trakcie nakładania zapach lasu. Pracę zaczynamy od przygotowania podłoża. Należy je przede wszystkim wyrównać, przeszlifować i odpylić. Jeśli powierzchnia była już wcześniej malowana musimy zmatowić stare powłoki papierem ściernym, a także usunąć spękane i łuszczące się fragmenty. Niezwykle ważna jest również impregnacja, zwłaszcza w przypadku elementów przeznaczonych do zewnętrznej eksploatacji. Zagwarantuje to odpowiednią ochronę przed wnikaniem wody i owadami oraz mikroorganizmami. Możemy do tego użyć Impregnatu bezbarwnego marki Drewnochron. Przed pracą należy dokładnie wymieszać Lakierobejcę 2 w 1. W przypadku surowego drewna, najpierw musimy także zagruntować powierzchnię rozcieńczonym preparatem, a następnie nakładamy wyrób, zachowując zgodny z instrukcją odstęp czasowy pomiędzy poszczególnymi warstwami. Dla lepszego efektu możemy przetrzeć delikatnie pierwszą powłokę drobnym papierem ściernym. Malowanie Lakierobejcą 2 w 1 marki Drewnochron można zakończyć w ciągu jednego dnia, gdyż schnięcie jednej warstwy produktu, to zaledwie 4 godz.

Nowy charakter drewna

Elementy drewniane, meble do użytku wewnętrznego, czy meble ogrodowe starzeją się w charakterystyczny sposób. Nabierają one uroku, ale z drugiej strony ulegają także zużyciu. Drewno jest naturalnym materiałem o wyjątkowej trwałości, ale dla zachowania jego właściwości konieczne jest regularne odnawianie powłoki ochronnej. Stosując Lakierobejcę 2 w 1 marki Drewnochron, możemy nie tylko przedłużyć jego żywotność, ale także nadać mu zupełnie nowy wizerunek. Zmiana wystroju pomieszczeń pociąga za sobą często chęć dopasowania kolorystyki elementów oraz mebli drewnianych. Gama kolorystyczna obejmująca 8 barw: dąb, heban, mahoń, orzech ciemny, palisander, sosna, tik oraz zielony daje szerokie możliwości aranżacyjne. Dzięki temu możemy stworzyć całkowicie nowe kompozycje odpowiadające aktualnym trendom oraz indywidualnym oczekiwaniom.

Lakierobejca 2 w 1 marki Drewnochron jest kompletnym rozwiązaniem gwarantującym nie tylko trwałą ochronę drewna, ale także pozwalającym na wprowadzanie własnych projektów w zakresie wykańczania wnętrz. Produkt dostępny jest w opakowaniach o pojemności 0,2 l oraz 0,8 l.

Cechy produktu:

  • Wygląd powłoki: gładka
  • Ilość warstw: 2-3
  • Czas schnięcia: 4 godz.
  • Nanoszenie drugiej warstwy: po 2-3 godz.
  • Wydajność: 10-12 m2/l
Oceń artykuł
3,88 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Drewnochron

Polecamy Ci również

Zobacz także