Odświeżamy kuchnię na dłużej. Ściany należy pomalować...

Odświeżamy kuchnię na dłużej. Ściany należy pomalować...

Ściany w kuchni często brudzą się i plamią. Jest to, obok przedpokoju, najczęściej malowane pomieszczenie w naszych domach. Dlatego przy kolejnym remoncie warto pomyśleć co zrobić, żeby ściany na długo pozostały czyste.

Odświeżamy kuchnię na dłużej z farbami PARA!

Kuchnia to pomieszczenie, w którym przebywamy bardzo często. Rozpakowywanie zakupów, przygotowywanie posiłków, czy mycie naczyń to czynności, które mogą prowadzić do powstania plam i zacieków. Wysoka temperatura podczas gotowania i pryskająca woda także nie pomaga w utrzymaniu czystości i prowadzi do powstania grzybów i pleśni.

Co na ścianę w kuchni?

Rozwiązaniem problemu mogą być płytki ceramiczne. Mają jednak szereg wad. Ich ułożenie jest bardzo pracochłonne i kosztowne. Poza tym, gdy zdecydujemy się na zmianę wystroju kuchni i zechcemy je usunąć, remont będzie wiązał się z hałasem, kurzem i gruzem. Ponadto ściany pokryte płytkami aż do sufitu są po prostu nie modne. Dużo lepszym rozwiązaniem jest farba ceramiczna, która wiele zalet przejęła właśnie od płytek. Pomalowaną ścianę można połączyć z modnymi i praktycznymi elementami nad blatem roboczym i zlewem. Szkło hartowane, blacha lub panele ścienne to doskonałe dopełnienie aranżacji kuchennej.

Tajemnica tkwi w mikrokuleczkach

Receptura farb ceramicznych opiera się na zastosowaniu technologii ceramicznych mikrokuleczek. - Ceramiczne mikrokuleczki tworzą cienką powłokę na ścianie - mówi Mariusz Kaperczak, Brand Manager farb PARA Paints w Polsce. - Mikrokuleczki uszczelniają strukturę farby, czyniąc ją bardziej ścisłą. Ściana pokryta farbą PARA Platinum Plus Kitchen&Bath jest twardsza i odporniejsza na wnikanie brudu, kurzu i zanieczyszczeń niż zwykła farba. Ponadto jest niewrażliwa na szorowanie i łatwo zmyć z niej wszelkie zabrudzenia - dodaje. Farby ceramiczne przeznaczone do kuchni charakteryzują się zawartością środków grzybo- i pleśniobójczych, które czynią ściany jeszcze bardziej odpornymi na działanie wilgoci.

Farba ceramiczna może być zatem najlepszym rozwiązaniem do kuchni. Pozwala nam na szybki remont, a jednocześnie jest bardzo praktyczna.

 

Oceń artykuł
3,71 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Juicy Marketing

Polecamy Ci również

Zobacz także