Odświeżamy salon

0
Odświeżamy salon

Nowy rok to okazja by pobudzić swoją wyobraźnię i wprowadzić do mieszkania nieco świeżości i nowości - poprzez modne kolory ścian, dekoracje na meblach, oknach czy stylowe akcenty. Punktem centralnym mieszkania może stać się odświeżony salon. Od czego zacząć i na co zwrócić uwagę podczas zmian kolorystycznych?

Drzwi ze szkła fusingowanego w salonie

Od ogółu...

Mocne, wyraźne kolory we wnętrzu to trend, który podobnie jak w ubiegłym sezonie, będzie królował w najbliższym czasie. Ciemny granat, butelkowa zieleń, żywy fiolet czy głęboki turkus to odcienie, które śmiało możemy zastosować na ścianach swojego salonu. Pamiętajmy przy tym, by dodać od siebie trochę "ciepła" w postaci sentymentalnych ramek ze zdjęciami czy rozrzuconych niedbale na sofie starych, ulubionych poduszek (oczywiście współgrających kolorystycznie z całą aranżacją).

Jeśli natomiast mamy na tyle odwagi by wyjść ponad standard, warto pokusić się o remont i wstawić w miejsce zwykłych ścian szklane ścianki działowe, wykonane z bezpiecznego, niezwykle trwałego szkła. - Tworzone przez prawdziwych artystów tafle, ręcznie malowane i formowane przeszklenia, to najczęściej prawdziwe dzieła sztuki, zarówno w produktach architektonicznych jak i niewielkich dodatkach. Dzięki metodzie fusingowania, a więc łączenia warstw szkła w wysokiej temperaturze, zachwycają soczystością kolorów i ich w niebanalnymi kształtami i zestawieniami - zaznacza Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta wyrobów ze szkła fusingowego. Jeśli natomiast nie chcemy podejmować tak radykalnych zmian, warto urozmaicić salon kolorowymi szybami w oknach, wyraźnym, grubym dywanem czy szklanymi drzwiami oferowanymi przez wielu, doświadczonych producentów szklanych wyrobów wnętrzarskich.

Do szczegółu...

Kolorowe tafle szkła w oknach naszego mieszkania, to jednak nie wszystko. Wciąż musimy pamiętać o szczegółach, gdyż to właśnie one nadają ostatecznego klimatu całemu pomieszczeniu. Aby nasz salon zachwycał tak od wewnątrz jak i od zewnątrz, warto przywiązać uwagę przy wyborze stylowych firanek, np. z precyzyjnym, optymistycznym haftem. Podczas wizyty gości nie może zabraknąć świeżych kwiatów na parapecie. Dodatkowym akcentem może być także rzucający się w oczy duży szklany wazon lub niecodzienna doniczka.

A potem zasiądźmy do stołu...

Podczas urządzania imprez w salonie główną rolę odgrywa aranżacja stołu, przy którym zasiądą goście. Poza pysznie prezentującymi się wypiekami, również tutaj nie może zabraknąć dodatków, które wprowadzą odpowiedni nastrój podczas spotkań z przyjaciółmi i rodzinnych kolacji. Warto więc zrezygnować na chwilę z codziennej zastawy, zastępując ją np. szklanym, okazjonalnym kompletem talerzy i mis, czy paterą z pięknym, wielobarwnym motywem. Z kolei fikuśny szklany wazonik czy świecznik, który na co dzień ozdabia parapet, warto na chwilę wyeksponować na stole pełnym wymyślnych dań czy wesołych deserów. Nic przecież tak nie ożywia atmosfery jak świeże kwiaty i świeczki przy soczystych owocach i kolorowych napojach.

Uwaga na dobre chęci!

Pamiętajmy, że podczas aranżacyjnych szaleństw, najważniejszy jest jak zawsze umiar. W myśl reguły, że "każda przesada jest zła" dobierzmy kolorowe dodatki z głową. Zbyt duża ilość barw we wnętrzu wprowadza bowiem niepotrzebne zamieszanie, sprawiając wrażenie nieładu. Również goście przebywający w takim otoczeniu, nie będą czuli się komfortowo, a przecież chodzi o zupełnie odwrotny efekt!

Oceń artykuł
3,29 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: pointb

Polecamy Ci również

Zobacz także