Ogród w wiejskim stylu

Ogród w wiejskim stylu

Ogród w stylu wiejskim z roku na rok zyskuje nowych zwolenników. Na jego terenie można znaleźć liczne wielobarwne kwiaty, zioła, sady oraz warzywniki, nawiązujące swoją kompozycją do tradycyjnych wiejskich gospodarstw.

Ogród w stylu wiejskim

Motywem wiodącym, ogrodu wykonanego w wiejskim stylu jest naturalność, można zatem umieszczać w nim rodzime rośliny, a także drzewka owocowe.

Elementy wystroju wiejskiego ogrodu

W ogrodzie wiejskim można umieszczać wszelkie elementy małej architektury oraz elementy wystroju, stworzone z naturalnych surowców. Drewniane altany, płotki oraz meble ogrodowe można poddać procesowi patynowania, co nadaje im klasycznego i wyszukanego wyglądu. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie w ogrodzie elementów wykonanych z polakierowanej wikliny, mogą to być niewielkie ozdoby, krzesła oraz stoły.

Jaki styl ogrodu?

wiejski
wynik głosowania
60,9%
angielski
wynik głosowania
16,9%
francuski
wynik głosowania
5,4%
japoński
wynik głosowania
16,9%

Ilość oddanych głosów: 860

Należy jednak pamiętać, iż wiklina jest mało odporna na wilgoć oraz działanie silnych promieni UV, z tego względu, najlepiej przechowywać ją w zadaszonych altanach oraz miejscach zabezpieczonych przed opadami atmosferycznymi. Ścieżki, alejki oraz podjazdy, mogą być wykonane z naturalnego ryflowanego drewna lub kostki imitującej kamień. To drugie rozwiązanie jest bardziej żywotne i polecane szczególnie w aranżacjach zlokalizowanych na terenach wilgotnych i podmokłych.

Cały artykuł przeczytasz w serwisie e-ogrodek.pl.

Oceń artykuł
4,00 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Alicja Piekarczyk

Polecamy Ci również

Zobacz także