Okładziny ścienne z kamienia

Kamień dekoracyjny jest od pewnego czasu najmodniejszym elementem wykańczania ścian we wnętrzach. Dekoruje, zdobi i sprawia, że pomieszczenia stają się ekskluzywne i eleganckie.

Do najpopularniejszych kamieni, z których wykonywane są okładziny ścienne należą: marmur, granit, piaskowiec, łupek oraz trawertyn. Naturalny kamień jest jednak materiałem stosunkowo drogim. Dlatego też w sklepach coraz częściej pojawiają się jego gipsowe lub betonowe odpowiedniki. Imitacje prezentują się na ścianach zupełnie nieźle, a ich nabycie nie rujnuje aż tak bardzo domowych budżetów.

Jeszcze do niedawna kamienne okładziny ścienne były zarezerwowane do wnętrz współczesnych, np. urządzonych w stylu loftowym. Aktualnie goszczą w pomieszczeniach niezależnie od stylu ich aranżacji oraz przestronności. Coraz częściej zajmują honorowe miejsca nawet w niewielkich mieszkaniach blokowych.

Kamienie dekoracyjne najczęściej zdobią domowe salony, czy pokoje dzienne. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby zastosować ten element w kuchni lub łazience. Trzeba przy tym jedynie pamiętać, że nadmiar kamiennej okładziny lub użycie jej w więcej niż jednym pomieszczeniu domu – wprowadzi do niego zimny i niezbyt przyjemny klimat. Okładzina kamienna prezentuje się najlepiej, kiedy wyróżnia i eksponuje jedynie jeden ściśle określony fragment ściany.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: blog.stoneyard.com, ebuild

Polecamy Ci również

Zobacz także