Okna bezramowe

Okna bezramowe

Okna w budynku wyznaczają miejsce, w którym spotykają się dwa zgoła odmienne światy: wewnętrzny i zewnętrzny. Usunięcie komponentów, które ograniczają przestrzeń mieszkalną pozwala na zatarcie tej granicy i ich subtelne przenikanie.

System okien bezramowych PanoramAH! daje nieograniczoną swobodę kształtowania elewacji budynków oraz sprawia, że krajobraz za oknem staje się częścią wystroju wnętrza.

Efektowne przeszklenia elewacji budynków to obecnie znak rozpoznawczy prestiżowego budownictwa inspirowanego światłem. Jednak trend ten stopniowo przenika także do budownictwa jednorodzinnego, a na świecie powstaje coraz więcej domów nawiązujących do tego minimalistycznego stylu. Pojedyncze przykłady takich realizacji można znaleźć także w Polsce.

okna bezramowe- Chcieliśmy z żoną, aby w naszym domu było dużo światła, dlatego cała elewacja ogrodowa domu, który zaprojektowaliśmy, będzie przeszklona. System PanoramAH! zostanie wykorzystany na dwóch kondygnacjach. Rozsuwane szyby o wysokości 3 m umożliwią połączenie salonu z ogrodem oraz zapewnią skuteczne doświetlenie sypialni i pokojów gościnnych - mówi Łukasz Kabarowski, architekt i właściciel pracowni projektowej KMA. Dla architektów, tworzących indywidualne projekty dla wymagających inwestorów, PanoramAH! jest jednym z najciekawszych produktów na rynku. Jest to obecnie jeden z niewielu na świecie systemów okiennych, którego pojedynczy element może osiągnąć wysokość 6 metrów! Dzięki opracowanej przez szwajcarskich specjalistów technologii, okna te posiadają również najwęższe z możliwych (2 cm) profile aluminiowe, które po zamontowaniu stają się całkowicie niewidoczne. Zastąpienie ścian ogromnymi szybami pozwala uzyskać lekką minimalistyczną bryłę budynku odwołującą się do najlepszych tradycji modernizmu. Dzięki temu, projektowane budynki stają się spektakularne.

Już niedługo we Wrocławiu będzie można podziwiać inną ciekawą realizację stworzoną przez architektów z KMA, w której zostały wykorzystane wielkoformatowe okna. "Dom na linii horyzontu" to podmiejska willa o mocno zarysowanym geometrycznym kształcie bryły, który podkreślają białe gładkie ściany. Sercem domu jest wysoki na 4 metry, rozległy salon i jadalnia, które można powiększyć o powierzchnię tarasu poprzez rozsunięcie panoramicznych okien. Częściowo przeszklony korytarz prowadzi do czterech sypialni, a na jego końcu znajduje się basen, doświetlony przez wielkie przesuwne okna.

okna panoramiczne
system okien bezramowych
nowoczesny dom - okna
przeszklenia w domu
Oceń artykuł
3,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Swisstec

Polecamy Ci również

Zobacz także