Okna solarne – jak to działa?

Okna solarne – jak to działa?

Wyposażanie okien i akcesoriów do nich w napęd elektryczny nie wzbudza już zbyt wielkiego zdziwienia. Takie produkty są znane i użytkowane w naszym kraju od dłuższego czasu. Jednak napęd elektryczny zużywa energię, która kosztuje. Właśnie ten fakt uwzględnili podczas produkcji niektórzy wytwórcy okien i stworzyli okna z napędem solarnym.

rolety do okien dachowych z napędem solarnymNapęd solarny także potrzebuje energii, ale ta jest darmowa, ponieważ pochodzi ze słońca. Innowacyjne okna obsługuje się przy użyciu pilota zdalnego sterowania. Większość czynności związanych z ich obsługą jest w pełni zautomatyzowana, co powoduje, że posiadanie takich okien znacznie podnosi komfort codziennego życia. Napęd solarny działa bezawaryjnie i zachowuje sprawność przez wiele lat.

Niektóre okna z napędem na baterie słoneczne wyposaża się dodatkowo w czujnik deszczu. Czujnik ten wykrywa i rejestruje w postaci dźwięków, wszelkiego rodzaju wibracje. To też powoduje, że kiedy na okno spadną pierwsze krople deszczu – zostaje ono natychmiast automatycznie zamknięte. Jest to szczególnie ważny i przydatny detal w przypadku okien dachowych.
Większość okien z napędem solarnym można także dowolnie zaprogramować odnośnie wentylacji, niezbędnej dla danego pomieszczenia domu.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Agnieszka Jaros

Zdjęcia: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także