Okna wzmacniane termicznie

Okna wzmacniane termicznie

Okna wzmacniane termicznie marki OKNOPLASTObecnie, ze względu na szybki wzrost cen energii, w całej Europie dąży się do obniżenia kosztów eksploatacji budynków. Firma OKNOPLAST w odpowiedzi na potrzeby klientów w zakresie energooszczędności opracowała system okien z innowacyjnym wzmocnieniem termicznym.

Wzmocnienie termiczne uzyskano dzięki połączeniu stalowego profilu z wkładką termiczną wykonaną ze specjalnych związków żywicy. Wzmocnienie termiczne pozwala spełnić jeden z kilku warunków stawianych stolarce przeznaczonej do budownictwa pasywnego. Obniża ono tzw. współczynnik przenikalności części profilowej Uf.

Okna wzmacniane termicznie marki OKNOPLASTJednym z największych wyzwań dla współczesnego budownictwa jest zapewnienie wysokiej energooszczędności. Podejście takie umożliwia osiągnięcie podwójnych korzyści. Pierwszą z nich są znacznie niższe koszty ogrzewania domów i mieszkań. Druga, natomiast to o wiele mniejsze zużycie paliw kopalnych, co w dłuższej perspektywie przyczynia się do ochrony naszej planety - mówi Grzegorz Bułat, Kierownik Działu Technologii, OKNOPLAST.

W ofercie firmy dostępne jest okno Winergetic Premium Passive, które z zastosowanym wzmocnieniem termicznym osiąga współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie zaledwie 0,78W/m?K. Pozwala to stosować okna do budynków pasywnych.

Okna wzmacniane termicznie marki OKNOPLAST

Oceń artykuł
3,50 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: OKNOPLAST

Polecamy Ci również

Zobacz także