Okna z klasą, czyl wybierz dowolny kształt i kolor według...

0
Okna z klasą, czyl wybierz dowolny kształt i kolor według...

Chociaż typowe kształty okien wciąż dominują, to coraz częściej sięgamy również po niestandardowe rozwiązania. Mogą one w ciekawy i prosty sposób nadać indywidualnego, oryginalnego charakteru budynkowi. Klasyczne, prostokątne, okrągłe czy trapezowe... wybór należy tylko do nas.

Okno okrągłeKształt ma znaczenie

Są domy, które swoją elewacją budzą podziw nawet wśród przypadkowych przechodniów. Ważnym ich elementem są okna, które stanowią element dekoracyjny naszego domu. Poświęcając chwilę podczas projektowania naszego "gniazdka" na rozplanowanie, nadamy naszym wnętrzom unikanego stylu. Dostępna na rynku wielość form i kształtów okien daje nam nieograniczone możliwości aranżacyjne. Najczęściej jednak, okna w takich formach wykorzystywane są na poddaszach. Do dyspozycji mamy trapez, koło, trójkąt czy półkole.

Czytaj także: Okno drewniane niejedno ma imię - może być minimalistyczne lub bogate w ornamenty

Możemy dowolnie zestawiać standardowe i nietypowe kształty, dzięki czemu nasz dom będzie wyglądał stylowo i oryginalnie. Nietypowe okna można montować w wielu pomieszczeniach, warto jednak starannie dopasować ich kształt do konkretnego miejsca. Dla przykładu duże idealnie sprawdzą się do wyjścia na ogród, natomiast niewielkie i nieotwieralne okrągłe czy trapezowe okna sprawdzą się tam, gdzie wnętrze wymaga doświetlenia np. w garderobach, klatkach schodowych.

Okno w kolorzeKolorowe inspiracje

Nasze okna mogą przyciągać uwagę nie tylko kształtem, ale też barwą. Wydawałoby się, że wybór koloru to najprostsza decyzja, jeżeli chodzi o okna. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz okiennych barw. Dzięki nim możemy stworzyć interesujące kompozycje, jednak nie zapominajmy tym, aby dostosować je zarówno do wnętrz, jak i elewacji domu.

Czytaj także: Najnowsze trendy w dekoracji okna zmierzają ku minimalizmowi - nowości Coulisse w kolorze blue

Zwolennicy prostoty wnętrza mogą wybrać ramy w kolorze neutralnym - białym lub też wybierać spośród odcieni drewnopodobnych. Miłośnicy mocniejszych akcentów mogą zdecydować się na okna w intensywnej barwie np. czerwonej, żółtej czy niebieskiej. Kolor okien powinniśmy również dostosować do elewacji. Dzięki możliwości zastosowania profili dwukolorowych - innych od wewnątrz a innych na zewnątrz - jest to niezwykle proste. "Obecnie, dzięki nowym technologiom produkcji, na rynku dostępne są okna w wielu kolorach. Biorąc pod uwagę, że wybór okien jest dokonywany raz na wiele lat, warto tą kwestię dobrze przemyśleć" - podkreśla Marcin Wiśniewski Prezes firmy Stolmar Sp. z o.o.

Oceń artykuł
3,70 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: AchA PR

Polecamy Ci również

Zobacz także