Okno Winergetic Premium Passive - sposób na niskie rachunki...

Okno Winergetic Premium Passive - sposób na niskie rachunki...

W naszym kraju zapanowały iście zimowe temperatury. Mróz sprawia, że mocniej odkręcamy kaloryfery. Warto przy tym zadbać, by ciepło nie uciekało z naszego domu. W ofercie OKNOPLAST pojawiło się okno Winergetic Premium Passive, które zapobiegnie nadmiernym stratom energii.

Okno Winergetic Premium PassivePrzez okna może bezpowrotnie uciekać z domu aż 25% ciepła. Wówczas, aby utrzymać we wnętrzu pożądaną temperaturę musimy mocniej je ogrzewać. Powoduje to straty rzędu nawet kilkuset złotych rocznie. Rachunki za ogrzewanie można jednak ograniczyć, wystarczy zamontować stolarkę o niskim współczynniku przenikania ciepła Uw, która zatrzyma w naszych domach więcej energii. Czytaj także: Nie trać ciepła, energii i pieniędzy przez nieszczelne okna! Wybierz energooszczędne okna!

W ofercie OKNOPLAST dostępne jest energooszczędne okno Winergetic Premium Passive, spełniające wymagania Instytutu Ift Rosenheim dla domów pasywnych. Producent opracował dla tego modelu innowacyjne wzmocnienie termiczne, które powstało poprzez połączenie stalowego profilu z wkładką termiczną z żywicy. Redukuje ono powstawanie mostków termicznych do minimum. Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła wynosi zaledwie Uw=0,78W/m?K. Okno zbudowane jest z dwukomorowych pakietów szybowych z taflami szkła 3 mm, które dzięki zastosowaniu technologii hartowania szkła, umożliwiają wykonanie bardzo dużych przeszkleń przy zachowaniu wysokich właściwości termoizolacyjnych. Możliwe jest również wykonanie okna z pakietami trójkomorowymi, które dodatkowo obniżają współczynnik przenikalności cieplnej okna. OKNOPLAST proponuje klientom pakiety o Ug=0,4, wypełnione argonem, które zmniejszają współczynnik przenikania ciepła okna do Uw=0,7 W/m2K. W ofercie firmy dostępne są też szyby o Ug=0,3, wypełnione kryptonem obniżające wartość parametru Uw do 0,6 W/m2K.

Czytaj także: Szyby, które zapewnią ciepło w domu. Zwróć uwagę na parametry okien

Winergetic Premium Passive wyróżnia się ponadto elegancką, zaokrągloną na zewnątrz linią profilu. Całości dopełniają subtelne okucia i ergonomiczne klamki z linii dESIGN+. Okno dostępne jest w bogatej palecie odcieni drewnopodobnych m.in. złoty dąb, mahoń czy Winchester. Nowoczesne wzornictwo i wysokie właściwości termoizolacyjne sprawiają, że Winergetic Premium Passive znacznie obniża straty energii, będąc jednocześnie ozdobą wnętrza.

Więcej informacji znajduje się na: www.oknoplast.com.pl.

Oceń artykuł
3,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: OKNOPLAST

Polecamy Ci również

Zobacz także