Ontario - kolekcja z odrobiną jesionowej magii [GALERIA]

Ontario - kolekcja z odrobiną jesionowej magii [GALERIA]

W najnowszych projektach Paged Meble wyraźnie widać odwołania do klasycznej prostoty z jednoczesnymi inspiracjami minimalizmem. Taka też jest propozycja mebli do jadalni i salonu o nazwie Ontario. Proste bryły mebli Ontario z delikatnymi zaobleniami nadadzą elegancji każdemu wnętrzu. Kolekcja projektu Andrzeja Lęckosia trafi do sprzedaży jeszcze w listopadzie.

Jesion jest ceniony w meblarstwie, stolarstwie i lutnictwie, ponieważ charakteryzuje się elastycznością, wytrzymałością oraz ma atrakcyjne, wyraźne usłojenie. Im ciemniejszy gatunek, tym oferuje wyższą twardość i staje się bardziej wytrzymały. Co więcej, naturalne drewno jest ciepłe w odbiorze, a wyczuwalna pod palcami faktura słojów jesionu jest miła w dotyku. To wszystko sprawia, że meble wykonane z tego materiału mają wielu zwolenników. W jesionie kryje się też odrobina magii - w legendach pomagał zobaczyć przynoszącego szczęście jednorożca. Czytaj także: Czas na funkcjonalność - praktyczne stoliki kawowe marki Paged Meble

Kolekcja Ontario wykonana jest z naturalnej okleiny z drewna jesionu, o wybarwieniu Vancouver. Minimalistyczna forma mebli z dużymi płaszczyznami doskonale eksponuje urok naturalnego usłojenia drewna. Dekoracyjne wgłębienia z okleiny dębowej w kolorze grey dodaje uroku i przełamuje płaszczyznę pojemnych mebli. Co więcej, wnętrza w kolorze czarnym, połączone z subtelnym oświetleniem, dodają elegancji i pomagają wyeksponować ustawione w nich przedmioty.

"Nazwa naszej najnowszej kolekcji wywodzi się z nowoczesnego kanadyjskiego miasta otoczonego rozległymi lasami jesionowymi. Miasto to jest doskonałym połączeniem natury z nowoczesnością, podobnie jak nasza nowa propozycja" - powiedziała Julitta Maciejewska-Walczak, Dyrektor Marketingu Paged Meble. Czytaj także: Nowe kolekcje Paged Meble oraz Woodways na Międzynarodowych Targach Meblowych w Ostródzie

Zaoblenia i ciemniejsze elementy pojawiają się również na dedykowanym do kolekcji stole, a ofertę uzupełnia krzesło Seva z finezyjnie tapicerowanym oparciem. Ciekawym zabiegiem zastosowanym w projekcie stołu jest ukryta pod blatem szuflada - ułatwiająca szybkie sprzątanie przestrzeni.

Właściciele mniejszych mieszkań z pewnością docenią ciekawy kredens z ruchomym blatem. Wysunięcie blatu otwiera schowek na dokumenty i jednocześnie tworzy wygodną przestrzeń do pracy. W razie potrzeby kredens może pełnić funkcję biurka, natomiast po ponownym zasunięciu blatu mebel nie zakłóca ładu jadalni.

Czytaj także: Kolekcja Catania - włoski szyk i elegancja od Paged Meble [ZDJĘCIA]

Kolekcja Ontario pojawi się w salonach już w listopadzie, pełna lista współpracujących salonów na www.pagedmeble.pl

Oceń artykuł
3,50 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Paged Meble

Polecamy Ci również

Zobacz także