Orientalna porcelana

Orientalna porcelana

Kierunek: Daleki Wschód Villeroy & Boch proponuje kierunek: wschód. A dokładniej: Daleki Wschód. Azja to prawdziwy tygiel kulturowy, z całym bogactwem pielęgnowanych obrzędów i zwyczajów. Rytualne parzenie herbaty jest jednym z nich.

Kolekcja porcelany Anmut Asia marki Villeroy & Boch

Dlatego to z Dalekiego Wschodu, Villeroy & Boch czerpał inspiracje do Anmut Asia - kolekcji porcelany z przepięknym zestawem do przygotowywania i podawania herbaty. Teraz fascynujący świat orientu możesz mieć na swoim stole.

Anmut Asia: harmonijna elegancja

Formy i zdobienia nowej porcelany Anmut Asia nie pozostawiają wątpliwości co do jej azjatyckiego pochodzenia. Jednak nie da się jej przyporządkować żadnej, konkretnej kulturze Dalekiego Wschodu. Anmut Asia jest jej kwintesencją. Villeroy & Boch udało się stworzyć porcelanę, którą cechuje wszystko to, co wspólne dla różnorodnych stylów azjatyckich: harmonia, prostota i elegancja. Widać je zarówno w tradycyjnych, zaokrąglonych kształtach, jak i w zdobieniach: delikatnych, geometrycznych wzorkach, malowanych pastelową czerwienią na białym tle.

Anmut Asia: na herbaciane popołudnie

Sercem kolekcji Anmut Asia jest klasyczny czajnik do parzenia prawdziwej herbaty. A tę, według mieszkańców Dalekiego Wschodu, przyrządzamy tylko z dużych, dobrze zwiniętych liści. Nigdy z torebki. Do tego odpowiednia temperatura wody i odległość podczas zalewania. Podawana tylko w porcelanie - oto przepis na herbatę doskonałą.

W Anmut Asia znajdziesz wszystko to, co potrzebne do przygotowania i podania tego napoju: czajnik do parzenia i filiżanki. Usiądź wygodnie w fotelu i rozkoszuj się orzeźwiającą herbatą, której smak nabiera dodatkowych walorów, gdy podawana jest w azjatyckiej porcelanie Villeroy & Boch. Ponadto, w zestawie dostępne są miseczki do ryżu w różnych rozmiarach.

Oceń artykuł
3,63 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Villeroy & Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także