Oświetlenie do lustra

0
Oświetlenie lustra
Oprawy oświetleniowe montuje się najczęściej nad lustrem, obok niego lub umiejscawia je w suficie podwieszanym.

Lustra w łazience mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Jednak warto także posiadać taflę szkła o przeznaczeniu typowo użytkowym. Aby wykonany przed lustrem makijaż był naprawę staranny, zaś zarost u mężczyzn porządnie usunięty podczas golenia – lustro należy prawidłowo oświetlić.

W powyższym celu konieczne jest zaplanowanie w okolicy lustra oddzielnych punktów świetlnych. Oprawy oświetleniowe montuje się najczęściej nad lustrem, obok niego lub umiejscawia je w suficie podwieszanym. Zwykle nie jest to jedno źródło światła, a kilka mniejszych. W rzeczywistości nie chodzi jednak o ilość zastosowanych świetlówek, a o kąt padania z nich światła.

Zrób to sam: Lampa z papierowych talerzyków. 

Światło znajdujące się w okolicy łazienkowego lustra powinno równomiernie padać na twarz osoby, która się w nim przegląda. Nie może ono także zmieniać kolorytu skóry użytkownika, ani oślepiać go podczas czynności wykonywanych przed lustrem. Dobre efekty świetlne uzyskuje się poprzez stosowanie opraw halogenowych montowanych w suficie. Ważna jest jednak ich lokalizacja. Muszą bowiem zostać zainstalowane w takim miejscu, aby oddawane przez nie światło padało wprost na osobę stojącą przed lustrem. Popularne i wciąż stosowane jest oświetlenie lustra, poprzez zamontowanie dwóch opraw po przeciwległych jego bokach.

Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Wojciech Lechowski

Polecamy Ci również

Zobacz także