Oświetlenie w pracowni

0
Oświetlenie w pracowni

Artyści i wszyscy z nas, którzy mają jakieś twórcze hobby, mają swoją własną wizję idealnej pracowni. Miejsca, w którym z dala od hałasu i pośpiechu będą mogli spokojnie oddać się swojej pasji. Praca w niekomfortowym środowisku niestety zmniejsza wydajność. Sklep maluje.pl ma na to radę - innowacyjne lampy Daylight!

oświetlenie w pracowniZaaranżowanie pracowni artystycznej w przypadkowym miejscu nie jest zadaniem łatwym. Ze względu na specyficzny charakter pracy, która wymaga odpowiednich narzędzi, miejsca do przechowywania prac i przede wszystkim odpowiedniego światła. Nie wszyscy z nas mają do tego odpowiednie warunki. Tym bardziej, że zima dodatkowo nie rozpieszcza nas słońcem.

Dlaczego przy tworzeniu tak ważne jest światło? Ponieważ jego niedostateczna ilość może znacznie przekłamać ostateczne wyniki naszej pracy, przykładowo malowanie przy zwykłej żarówce, jest podobne do patrzenia przez żółty filtr. Teoretycznie najlepiej mieć wysokie okna i północne światło, ale większość z nas tak naprawdę nie ma w tej kwestii zbyt dużego wyboru. Warto wiedzieć, że nie każde oświetlenie sztuczne jest odpowiednie do naszych celów.

Popularny sklep, przy Hawajskiej 19 w Warszawie, posiada w swojej ofercie profesjonalne lampy firmy Daylight, przeznaczone do oświetlania pracowni. Oświetlenie to umożliwia pracę przy stałym, neutralnym świetle w każdym miejscu, bez względu na jego usytuowanie i porę dnia. W tych lampach używane są energooszczędne, bardzo trwałe świetlówki a ich światło ma temperaturę 6500K. Jest to temperatura światła dziennego, najkorzystniejsza dla ludzkiego oka, nie powodująca zmęczenia nawet przy wielogodzinnej pracy.

lampa do pracowniW ofercie sklepu są również duże podłogowe lampy w stylu retro, zaprojektowane z myślą o domowych wnętrzach gdzie kącik artystyczny pojawia się tymczasowo np. w salonie. Idealnie też sprawdzą się na wieczorną lekturę przy wygodnym fotelu.

Teraz pozostaje już tylko zaprzyjaźnienie się z zimową aurą, stworzenie odpowiedniej atmosfery w pracowni i mamy wszystko co potrzebne do uwolnienia swojej wyobraźni.

Oceń artykuł
3,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: maluje.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także