Oświetlenie wokół domu

Oświetlenie wokół domu

Już za kilka dni Święta Bożego Narodzenia, czas więc przygotować iluminacje, które sprawią, że elewacje, balkony, okna naszych domów oraz ogrody wokół nich rozbłysną świąteczną atmosferą.

oświetlenie zewnętrzne

Każdego roku w czasie Świąt Bożego Narodzenia ulice polskich miast stają się coraz bardziej kolorowe. Świąteczny nastrój podkreślają oryginalnie ozdobione miejskie latarnie, gigantyczne choinki oraz liczne bożonarodzeniowe jarmarki, pełne prezentów i drobiazgów oraz zapachów, które nieodłącznie kojarzą się z okresem zimowych świąt - grzanego wina, pierników, pomarańczy... Moda na gwiazdkowo-nowoczorczne dekorowanie otoczenia przyszła do nas zza oceanu i na dobre zagościła nie tylko na ulicach i placach dużych miast, ale także w naszych domach i mieszkaniach.

Świąteczne iluminacje

Najbardziej efektownym elementem świątecznej dekoracji wokół domu jest specjalne oświetlenie. Zwykle decydujemy się na wykorzystanie do tego celu rozmaitych, kolorowych lampek i przewodów świetlnych, którymi obrysowujemy kształt całego domu lub jego detale, m.in. wnęki okienne, schody, balustrady, kominy itp. Stroimy także drzewa i krzewy w ogrodzie, altany oraz ogrodzenie. Pomysłów i możliwości jest wiele. Jakie "światełka" będą jednak najlepsze, a przy tym najbardziej energooszczędne i odporne na trudne warunki atmosferyczne? Dokonując wyboru warto zastanowić się nad oświetleniem opartym na technologii LED.

iluminacja ogrodu na Boże Narodzenie

LEDowe kreacje wokół domu

- Dekoracje świetlne z diodami LED stają się coraz bardziej popularne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim funkcjonalnych. Ledowe węże świetlne są bardzo elastyczne, wytrzymałe, bezpieczne w użytkowaniu i pobierają znacznie mniej prądu niż tradycyjne lampki choinkowe. Do stosowania w otoczeniu przydomowym naszym klientom polecamy m.in. kolorowe węże świetlne oraz węże LED, a także przewody LedTEC i LedNEON - mówi Mariusz Gawroński, specjalista ds. oświetlenia w firmie LARS. Za ich pomocą można układać fantazyjne, kolorowe, świąteczne wzory, ozdabiać ściany, schody, okna, drzewa... i tworzyć świąteczne iluminacje wokół domu, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Obok takich dekoracji z pewnością żaden Św. Mikołaj nie przejdzie obojętnie.

Oceń artykuł
3,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Yasna Communications

Polecamy Ci również

Zobacz także