Oświetlenie zewnętrzne

Zewnętrzne oświetlenie pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także użytkową. Wobec tego projektując świetlną oprawę terenu wokół domu, warto wybrać lampy, które oprócz pięknego, estetycznego wyglądu będą spełniały jak najwięcej praktycznych zadań.

Dobrze zaplanowane oświetlenie wokół domu nie może zakłócać naturalnej aranżacji ogrodu, a wręcz powinno wydobywać walory estetyczne posesji i otoczenia. Dzięki umiejętnie dobranemu rodzajowi i wielkości zewnętrznych lamp, nie tylko stworzymy niezwykle estetyczną, prywatną oazę, ale również wpłyniemy na nasze bezpieczeństwo i zmniejszymy koszty oświetlenia terenu wokół domu. Z pomocą w realizacji planów oświetleniowych własnego ogrodu, przyjdą lampy ledowe.

Na rynku znajdziemy duży wybór lamp zewnętrznych, zarówno stojących (stylizowane latarnie czy bardzo nowoczesne kształty), jak i wiszących (kinkiety lub montowane do sufitu), a także montowanych w podłożu. Te ostatnie są szczególnie przydatne przy oświetleniu ogrodowych alejek i ścieżek prowadzących do wejścia domu czy też ogrodowej altany. Dyskretne drogowskazy nie tylko nie pozwolą nam zabłądzić w gąszczu krzewów i drzewek, ale również nie zakłócą niezwykłego klimatu wieczornych spacerów. Tego typu oświetlenie bardzo dobrze sprawdza się również na podjazdach dla samochodów, przy wjeździe do garażu itp.

Lampy zewnętrzne to najlepszy sposób na niebanalne ozdobienie domu i ogrodu przy zapewnieniu mu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Rozświetlą każda drogę, zapewniając na naszym podwórku niepowtarzalny klimat po zmroku.

Oceń artykuł
3,17 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Gazeta Krakowska

Zdjęcia: Nowodvorski Lighting

Polecamy Ci również

Zobacz także