Oszczędność przestrzeni z rozkładanym stołem

Oszczędność przestrzeni z rozkładanym stołem

Stół to mebel symboliczny. Przy nim zasiadamy do rodzinnych posiłków, rozmawiamy, spotykamy się z przyjaciółmi. Jest sercem naszej jadalni lub integralną częścią przestrzeni kuchennej, zajmując w niej honorowe miejsce. Jego wybór powinien być przemyślany, dopasowany do stylu i wielkości pomieszczenia, ale przede wszystkim - do naszych potrzeb.

Mały czasami może więcej

Wybierając stół do kuchni lub jadalni musimy uwzględnić zarówno wielkość pomieszczenia, jak i nasz styl życia i przyzwyczajenia. Czy korzystać z niego będzie rodzina wieloosobowa? Czy lubimy częste kolacje z przyjaciółmi? A może przyzwyczajeni jesteśmy do wspólnego gotowania w gronie znajomych? Jeśli tak to priorytetem będzie wielkość blatu zapewniająca zarówno Tobie i Twojej rodzinie, jak i zaproszonym gościom wygodę biesiadowania. Do małej jadalni najlepszą opcją będzie stół rozkładany - mały na co dzień, wielki gdy zajdzie potrzeba. Dzięki rozkładanym wkładkom wielkość blatu możemy dostosować do ilości siedzących przy nim osób. Stół prostokątny lub kwadratowy na co dzień możemy ustawić pod ścianą oszczędzając cenną przestrzeń pomieszczenia. Idealnym rozwiązaniem, gdy planujemy dosunąć stół do jednej ze ścian, jest model z bocznymi wysuwkami. Dzięki możliwości rozsuwania blatu niezależnie z każdej strony stół bez trudu rozłożymy, nawet gdy wystarczającą ilość miejsca mamy zapewnioną tylko z jednej z nich.

Czytaj także: Stół na wiele lat, czyli solidny i wytrzymały design oraz oryginalne wzornictwo

Stół Klose

Jeśli kwestii oszczędzania wolnej przestrzeni nie musimy traktować tak rygorystycznie praktycznym rozwiązaniem jest stół owalny, pozbawiony kantów, o które moglibyśmy się obijać. Jedzenie obiadu w ścisku, siedząc na rogu stołu, tutaj nikomu nie grozi. Wewnętrzne wkładki pozwolą powiększyć wielkość blatu gdy tylko sytuacja tego wymaga. Przechowywane wewnątrz stołu są zawsze na miejscu gotowe do rozłożenia - jeśli choć raz traciłeś czas na poszukiwanie przedmiotu, który starannie schowałeś, bo nie był Ci w danym momencie potrzebny, na pewno to docenisz.

Nieoczekiwani goście mogą być kłopotliwi, zwłaszcza gdy Twój stół jest już zastawiony. Stół T22 Kolekcji Mebli Klose zaprojektowany został w taki sposób by radzić sobie w każdej sytuacji. Specjalna konstrukcja mebla umożliwia przesunięcie w całości blatu i wyjęcie oraz rozłożenie dodatkowej wkładki bez zdejmowania ustawionej na stole zastawy - powiększy to płaszczyznę blatu nawet o 40 procent. Specjalne uchwyty ułatwiają rozkładanie mebla - liczy się komfort i wygoda domowników.

"Poruszenie" w jadalni

Obecnie coraz chętniej otwieramy przestrzeń kuchni łącząc ją aranżacyjnie z jadalnią lub salonem. Taki układ daje wiele możliwości, łatwiej jest również dokonać zmian w takim pomieszczeniu, poprzestawiać meble.

Mobilny może być nie tylko Internet, ale również stół! Stół T10 Kolekcji Mebli Klose imponuje rozmiarami po rozłożeniu - dzięki 4 wkładkom 45 cm, możemy go rozłożyć aż do 370cm. A dzięki specjalnym rolkom pod nogami nie musimy unosić stołu do góry by go rozsunąć na boki. Wystarczy pociągnąć lekko blat by go z łatwością rozłożyć i przesunąć w odpowiednie miejsce. Zastosowanie dodatkowych nóg znacznie zwiększa stabilność mebla - nawet przy maksymalnym rozłożeniu blat stołu będzie prawdziwą opoką, nie ugnie się nawet pod dużą ilością zastawy stołowej i potraw.

Czytaj także: Jak wygospodarować więcej miejsca w małej kuchni?

Jeżeli zależy nam by zakup był udany, a mebel służył nam przez lata bez usterek, musimy pamiętać, że walory użytkowe mebli, w tym także ich trwałość zależą bezpośrednio od jakości zastosowanych materiałów i klasy wykonania. Stoły drewniane są bardzo wytrzymałe i solidne. Drewno - przyjemne w dotyku, niepowtarzalne z wyglądu, jako materiał naturalny jest również "przyjazne" dla człowieka, a przy tym niezmiernie łatwo buduje klimat mieszkania. To materiał konstrukcyjny pod każdym względem wyjątkowy.

Oceń artykuł
3,50 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Klose

Polecamy Ci również

Zobacz także