Oto kuchnia jak nowa - sposób na ekonomiczny i szybki remont

Oto kuchnia jak nowa - sposób na ekonomiczny i szybki remont

By stworzyć kuchnię marzeń wystarczy zakup gotowego zestawu kuchennego, wymiana blatów czy armatury. To sposób na ekonomiczny i szybki remont. Z listą zakupów udaj się do marketu, gdzie znajdziesz szeroką ofertę dodatków.

Remont kuchni nie musi być trudny i kosztowny!

Najtańszym i najprostszym rozwiązaniem jest zakup gotowego zestawu mebli, w skład którego wchodzą najczęściej szafka pod zlewozmywak oraz wiszące i dolne szafki łączone z blatem. Taki gotowy zestaw jest kilkakrotnie tańszy niż meble wykonane na zamówienie. Natomiast, jeśli chcemy jedynie odświeżyć nasze kuchenne królestwo, możemy zastosować zaledwie kilka trików.

Jeśli chcesz mieć meble w nowym wydaniu - wymień fronty szafek. Czasem wystarczy jedynie pomalować je farbą przeznaczoną do drewna albo laminatu, odporną na wilgoć i temperaturę.

Lekko podniszczony blat kuchenny wykonany z drewna można zeszlifować papierem ściernym lub szlifierką, następnie zaimpregnować, kamienny wystarczy wypolerować i gotowe. Zniszczony blat laminowany można po prostu wymienić. Wybór blatów kuchennych jest przebogaty. Bez trudu dopasujesz jego wygląd do stylu mebli kuchennych i zasobności swojego portfela.

Drewno wprowadza rustykalny i naturalny charakter do wnętrza. Jeśli decydujesz się na drewniany blat, należy go odpowiednio zabezpieczyć.

Blat z kamienia z wiekiem nie straci na urodzie i można go bez trudu odnowić, jest niezwykle trwały, ale też jest bardzo drogi.

Z kolei wykonany z płyt laminowanych lub MDF jest najbardziej popularnym i ekonomicznym rozwiązaniem. Płyty bardzo dobrze imitują naturalne materiały, drewno i kamień. Są odporne na wysoką temperaturę, ścieranie i zaplamienia, a do tego niedrogie.

Warto zakupić kilka metrów dodatkowych takiej płyty, z której wykonamy również np. szafkę na wino czy półkę. Możemy użyć jej na ścianie, zamiast płytek. Zapewni to spójność kolorystyczną i stanowić będzie ciekawą alternatywę dla płytek ceramicznych. Całość warto wzbogacić o kontrastowe fronty szafek i detale.

Do jasnego laminatu łatwo dopasujemy zlewozmywak i baterię w wykończeniu granitowym. Do drewna będzie pasował zlewozmywak stalowy lub emaliowany.

W mniejszych kuchniach sprawdzi się zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem lub półtorakomorowy. Również wówczas, gdy masz zmywarkę - wystarczy jednokomorowy. Dwukomorowy przyda się tym, którzy zmywają naczynia ręcznie, a w kuchni jest dość miejsca na jego zainstalowanie.

Przy wyborze baterii kuchennych trzeba zwrócić uwagę na kształt i zasięg wylewki.

Długa wylewka z dużym kątem pochylenia gwarantuje łatwość nalania wody do dużego garnka czy butelki. Jednak minusem tego rozwiązania jest to, że strumień wody wypływający z takiej baterii, uderzając o dno zlewozmywaka, będzie się bardziej rozchlapywał. Trzeba zatem znaleźć optymalne rozwiązanie, które uwzględni zarówno kształt jak i głębokość posiadanego zlewu.

Oceń artykuł
3,60 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Irena Grek (Dziennik Bałtycki)

Polecamy Ci również

Zobacz także